19 marca w Szafarni odbyło się spotkanie z samorządowcami na temat przebudowy drogi wojewódzkiej nr 534. Wykonawca przedstawił wstępny harmonogram prac.
- To ostatni etap modernizacji DW nr 534 przebiegającej od Grudziądza przez Radzyń Chełmiński, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń do Rypina - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Rozpoczynamy pracę na ostatnim odcinku pomiędzy miejscowościami Bocheniec i Cetki. Inwestycja kosztować będzie w sumie 35 mln zł, z czego 29,5 mln zostało zagwarantowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.
Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Firma przedstawiła już wstępny harmonogram robót. Obecnie trwają prace przygotowawcze, a do połowy kwietnia powinny zostać usunięte wszystkie przeszkody kolidujące z inwestycją, przede wszystkim drzewa i pnie. W maju rozpocznie się rozbiórka starej nawierzchni i układanie nowych warstw asfaltu. Te prace będą prowadzone w systemie połówkowym. Ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo na odcinkach około 500-1000 metrów. Pokierują nim pracownicy firmy budowlanej, być może na fragmentach z przepustami pojawi się sygnalizacja. Jest ona jednak mniej elastyczna od osób kierujących ruchem, którzy dostosowują długość cykli świateł do liczby przejeżdżających pojazdów. Utrudnienia mogą potrwać do końca listopada, chociaż wykonawca będzie starał się zakończyć prace kilka tygodni wcześniej.
Samorządowcy w czasie spotkania w Szafarni zwracali uwagę między innymi na konieczność wycięcia kolejnych drzew stojących w pasie drogowym, zapewnienie dobrej widoczności na przebudowanych wjazdach i skrzyżowaniach oraz usunięcie przez wykonawcę ewentualnych zniszczeń dróg gminnych podczas budowy. - Rozpoczęcie przebudowy DW nr 534 to dla nas jedno z ważniejszych wydarzeń - deklarował wójt gminy Radomin, Piotr Aleksander Wolski. - Ta trasa jest naszym podstawowym ciągiem komunikacyjnym. Liczymy, że po zakończeniu prac poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców. Warto też podkreślić, że z trasy tej korzysta wielu turystów wybierających się do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.
Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy
| « poprzednia | następna » |
|---|








