edroga.pl - portal drogowy

Piątek
25 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Wiadomości drogowe Happening edukacyjny "Dróg Zaufania"

Happening edukacyjny "Dróg Zaufania"

Email Drukuj

Happening edukacyjny Dróg Zaufania Za tydzień na drodze krajowej nr 73 w Szczucinie zorganizowany zostanie happening edukacyjny w ramach programu "Drogi Zaufania".

Akcja połączona będzie z ćwiczeniami służb ratowniczych i prezentacją historii drogownictwie.

Kierowcy przejeżdżający w pobliżu Wydziału Historii Drogownictwa (największego w Europie skansenu historii i techniki budowy dróg) zobaczą symulowane tragiczne zdarzenia drogowe. Będą samochodowe wraki na poboczu, ofiary, ratownicy medyczni udzielający pierwszej pomocy, straż pożarna rozcinająca zgniecione wozy i policja nadzorująca ruch samochodów. Szokujące obrazy mają przemówić do wyobraźni kierujących i pasażerów. Jednocześnie dla służb ratunkowych stanowią okazję do ćwiczeń.

Przejżdżający tą drogą kierowcy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Za pomocą alkogogli będzie można przekonać się jak alkohol wpływa na sprawność człowieka, a dzięki specjalnej pochylni – sprawdzić, czym skutkuje jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Przygotowano też komputerowe symulatory jazdy, sprawdzające znajomość przepisów ruchu drogowego. Psycholog transportu doradzi natomiast jak efektywnie wypoczywać w czasie długiej podróży, jak radzić sobie ze stresem na drodze oraz jak rozmawiać z ofiarami wypadków samochodowych. Przeprowadzi też test predyspozycji do kierowania pojazdem. Natomiast policjanci będą odpowiedać na pytania dotyczące ruchu drogowego.

Wszyscy zainteresowani będą mogli nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy - prawidłowego ułożenia ofiary, masażu serca, zakładania podstawowych opatrunków i powiadamiania o wypadku służb ratowniczych.

Dla kierowców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała wydawnictwa ułatwiające bezpieczną podróż po Polsce: mapę remontów prowadzonych na drogach krajowych i mapę fotoradarów.

Źródło: Drogi Zaufania

Komentarze (0)add
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: