Na częstochowskich drogach trwają naprawy nawierzchni. Ekipy pracują m.in. na ul. św. Rocha. Mniejsze ubytki naprawiane są przy użyciu młota i wypełniane masą, przy większych spękaniach nawierzchnia jest frezowana i uzupełniana jedną lub dwoma warstwami masy.
Trwa naprawa nawierzchni ul. św. Rocha, ul. Obrońców Westerplatte i ul. Jasnogórskiej. W najbliższych dniach naprawiane będą także nawierzchnie ulic: Sosabowskiego, Michałowskiego, Kisielewskiego, Ludowej, Matejki, Zaciszańskiej, Piastowskiej i Alei Wyzwolenia.
Dzięki przyjętej przez Radę Miasta uchwale o zwiększeniu środków finansowych na poszczególne zadania Miejski Zarząd Dróg i Transportu wykona przebudowy nawierzchni kilku ważnych dla układu komunikacyjnego miasta ulic. Na najbardziej zniszczonych odcinkach ulic Głównej i Dźbowskiej istniejąca nawierzchnia zostanie sfrezowana, następnie konstrukcja nawierzchni zostanie wzmocniona, wreszcie położone zostaną dywaniki asfaltobetonowe. Takie same prace zaplanowano na całej ul. św. Augustyna, na ul. Bugajskiej na odcinku od wiaduktu do granicy miasta (wcześniejszy odcinek jest remontowany w ramach szkód popowodziowych) oraz na ul. św. Jadwigi na odcinku od ul. Huculskiej do ul. Głównej. Ponadto odnowioną nawierzchnię zyska także Rynek Wieluński.
Z ponad 5 mln zł przyznanych podczas sesji na remont nawierzchni drogi krajowej nr 1 naprawione zostaną następujące odcinki: jezdnia zachodnia od ul. Rakowskiej do granic miasta, jezdnia wschodnia w rejonie ul. Bardowskiego oraz fragmenty obydwu jezdni na odcinku od Alei Jana Pawła II do granic miasta w Rząsawach.
Źródło: Urząd Miasta Częstochowy
| « poprzednia | następna » |
|---|








