Ponad 70 km dróg krajowych zostało wyremontowanych w województwie kujawsko-pomorskim.
Remonty i odnowy przeprowadzono w czternastu punktach województwa m.in.: w okolicach Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia i Torunia. Poprawiła się nie tylko jakość nawierzchni, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Na remontowanych trasach pojawiły się zatoki autobusowe, chodniki, wyspy spowalniające i znaki aktywne.
- Przy budowie oświetlenia do ładowania akumulatorów wykorzystaliśmy baterie słoneczne i turbiny wiatrowe. Dostarczają one wystarczającą ilość energii potrzebną do oświetlenia przejścia poza terenem zabudowanym - informuje Jarosław Gołębiewski z bydgoskiego Oddziału GDDKiA. - Teraz chcemy tę nowinkę wykorzystywać na wszystkich budowach, bo eliminuje to problemy z niedoborem prądu zimą. - dodaje Gołębiewski.
Obecnie trwa budowa drogi ekspresowej S5/S10 na obwodnicy Bydgoszczy. Kontynuowane są też prace na odcinku koncesyjnym A1 z Nowych Marz do Torunia. Kończy się przetarg na kolejny odcinek A1 z Torunia do Kowala.
Źródło: Drogi Zaufania
| « poprzednia | następna » |
|---|








