edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Śr22102014

Ostatnia aktualizacja10:48:38

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Wzorcowe warunki kontraktowe dla projektowania

Zakończył się pierwszy etap prac zespołu roboczego ds. umów na prace projektowe, powołanego przez GDDKiA i przedstawicieli branży budowlanej (SIDIR, PZPB, ZDBU, OIGD). Zespół zaktualizował pierwszą wzorcową umowę na prace projektowe (dla etapu projektu budowlanego i wykonawczego).

Czytaj więcej...

Małopolska promuje Wiślaną Trasę Rowerową

Wczoraj (20 października) w Krakowie odbył się Wiślany Rajd Rowerowy. Cykliści przejechali fragmentem istniejącej już Wiślanej Trasy Rowerowej - z krakowskiego Bulwaru Podolskiego do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Czytaj więcej...

Targi „Infrastruktura” 2014 rozpoczną się już jutro

Już w środę (22 października) w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie rozpoczną się XII Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura” 2014. To wydarzenie, podczas którego spotykają się przedstawiciele sektora publicznego i prywatnego działający na rzecz rozwoju infrastruktury w Polsce. To także okazja do udziału w konferencjach i seminariach, na których omawiane będą aktualne dla branży tematy.

Czytaj więcej...

Rząd przyjął Dokument Implementacyjny do Strategii Rozwoju Transportu

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął Dokument Implementacyjny do Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 r.), który został skorygowany w wyniku uwzględnienia uwag ministra finansów.

Czytaj więcej...

Euroazjatycki pomost transportowy

Połączenie kolejowe z Kars (północno-wschodnia Turcja) przez Tbilisi w Gruzji do Baku w Azerbejdżanie to współczesne odtworzenie historycznego szlaku handlowego, który w przeszłości stanowił jedną z głównych arterii handlowych, przebiegających ze wschodu na zachód. Polska dostrzega znaczenie koncepcji utworzenia Nowego Jedwabnego Szlaku, łączącego drogą lądową państwa europejskie z obszarem azjatyckim.

Czytaj więcej...

Świętokrzyskie: umowa na budowę S7 podpisana

Rozpoczyna się budowa kolejnego 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego. 16 października została podpisana umowa z wykonawcą, a zakończenie prac planowane jest w pierwszej połowie 2017 roku.

Czytaj więcej...

Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Nowego Sącza

Dziś po południu marszałek Marek Sowa oraz starosta nowosądecki Jan Golonka podpiszą umowę dotyczącą wsparcia finansowego budowy zachodniej obwodnicy Nowego Sącza – połączenie m. Brzezna z drogą krajową nr 28.

Czytaj więcej...

Zakończyła się rozbudowa DW nr 855 na Podkarpaciu

Zakończyła się rozbudowa prawie 19-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 pomiędzy Stalową Wolą i Zdziechowicami.

Czytaj więcej...

Otwarto wschodnią część obwodnicy Lublina

15 pażdziernika otwarto wschodnią część obwodnicy Lublina, pomiędzy położonym na przecięciu z DK nr 19 węzłem Lublin Rudnik a funkcjonującym już wyjazdem z miasta w stronę miejscowości Piaski. Ruch tranzytowy od Piask w stronę Warszawy będzie przebiegał tak jak dotychczas przez Lublin (aleje: Witosa, Tysiąclecia oraz Solidarności) i dalej poprzez nowo oddany łącznik do węzła Lublin Sławinek.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.