edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Pn24112014

Ostatnia aktualizacja10:35:28

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Strategiczne inwestycje drogowe w Toruniu

Już niebawem ruszą dwie kolejne strategiczne inwestycje drogowe Torunia. 21 listopada br. miasto podpisało umowę na przebudowę ul. Łódzkiej od Andersa do Lipnowskiej i budowę odcinka Trasy Staromostowej od skrzyżowania z ul. Bema do Trasy Średnicowej Północnej.

Czytaj więcej...

Wrocław: oferty w przetargu na budowę obwodnicy Leśnicy

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na budowę obwodnicy Leśnicy. Ceny wahają się od prawie 131 mln zł do blisko 196 mln zł.

Czytaj więcej...

KMK Bike wróci po sezonie zimowym

21 listopada w Krakowie rozpoczęło się wygaszanie systemu KMKBike. Miejskie rowery powrócą na ulice po okresie zimowym.

Czytaj więcej...

Kraków: projekt budżetu na 2015

W projekcie krakowskiego budżetu na 2015 rok zaplanowano wydatki w wysokości ponad 4 mld zł (o 3,8 proc. więcej niż w roku bieżącym). Więcej pieniędzy (o 6,8 proc.) zaplanowano na tzw. wydatki bieżące, np. komunikację i transport, czy pomoc społeczną. Mniejsze środki będą na inwestycje (o niecałe 10 proc.), a to głównie dzięki mniejszym kwotom na tzw. zadania strategiczne.

Czytaj więcej...

Najlepsza oferta na połączenie obwodnicy Puław z S17

GDDKiA w Lublinie wybrała najkorzystaniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę połączenia węzła Kurów Zachód na S17 z mostem przez Wisłę w Puławach. Zgłosiło ją konsorcjum firm Energopol Szczecin oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Konsorcjum zaproponowało, że zrealizuje inwestycję w 34 miesiące za około 233 mln zł z zachowanie 10-letniego okresu gwarancji.

Czytaj więcej...

Dobiega końca budowa nowego mostu w Woli Jachowej

Rozpoczął się ostatni etap prac przy budowie mostu w Woli Jachowej w ciągu drogi krajowej nr 74. 19 listopada w miejscach zjazdów z drogi nr 74 na most tymczasowy wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj więcej...

Toruń: trwają prace na Trasie Średnicowej Północnej

Prace na Trasie Średnicowej Północnej (etap II) w Toruniu są prowadzone w różnym zakresie. Drogowcy m.in. układają asfalt, budują chodniki, betonują, montują ekrany i nowe oświetlenie.

Czytaj więcej...

Wielkopolski Kontrakt Terytorialny: S5, S11 i obwodnice

Prawie 30 mld zł może wynieść suma środków publicznych, europejskich i krajowych na działania z zakresu polityki rozwoju w Wielkopolsce w latach 2014-2023.

Czytaj więcej...

Umowa na budowę obwodnicy Jarocina podpisana

GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11. Wykonawca, firma Budimex S.A., zadeklarował 2-letni okres realizacji zadania. Umowa opiewa na kwotę ponad 293 mln zł.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.