edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Śr30072014

Ostatnia aktualizacja11:04:16

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Koszalin: dokumentacja drogowa i e-usługi

Koszalińskie projekty zakładające poprawę infrastruktury drogowej oraz dalszy rozwój e-usług otrzymają blisko 2,4 miliony złotych wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. 

Czytaj więcej...

Ruch wahadłowy na DW nr 218

Od środy (30 lipca) kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 218 na odcinku od Chwaszczyna do granicy Gdańska powinni spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym. W tym miejscu, na niektórych odcinkach przebudowywanej drogi, pojawią się miejscowe zwężenia w postaci wahadeł.

Czytaj więcej...

Rusza przebudowa ul. Moniuszki w Legnicy

Wykonawca przebudowy ul. Moniuszki w Legnicy przejął już plac budowy. Prace budowlane planuje rozpocząć w pierwszym tygodniu sierpnia br.

Czytaj więcej...

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie

Prawie 700 kilometrów będzie wynosić długość ścieżek rowerowych powstałych, wyznaczonych i będących w budowie, których powstanie jest możliwe dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Załączniki:
Pobierz (sciezki_RPO_os_I.pdf)sciezki_RPO_os_I.pdf[ ]418 kB
Pobierz (sciezki_w_ramach_PROW.pdf)sciezki_w_ramach_PROW.pdf[ ]78 kB

Czytaj więcej...

Kto zbuduje dojazd z S17 do mostu w Puławach?

Do 2 września br. wykonawcy mogą składać oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę dojazdu od istniejącego węzła Kurów Zachód na drodze ekspresowej S17 do przeprawy mostowej na Wiśle. Zaproszenia wysłano do trzynastu firm, które przeszły pozytywnie weryfikację: wiedzy i doświadczenia, potencjału kadrowego oraz zdolności ekonomicznej i finansowej.

Czytaj więcej...

Bydgoszcz: motocykliści na buspasach

W Bydgoszczy motocykliści mogą korzystać z buspasów. Po analizie tego rozwiązania drogowcy uznali, że nie będzie to miało wpływu na poruszanie się pojazdów komunikacji miejskiej, a zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo osób kierujących motocyklami.

Czytaj więcej...

Rozbudowa dróg w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej

Dziś (29 lipca) odbędzie się podpisanie umowy na rozbudowę dróg w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej (NSI).  Inwestycja ułatwi dojazd do pracy ok. 4 tys. osób oraz zwiększy atrakcyjność inwestycyjną gminy, przyciągając nowych inwestorów.

Czytaj więcej...

Toruń: budowa Trasy Średnicowej Północnej

Postępują prace przy budowie II etapu Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Są one realizowane w kilku miejscach, w różnych zakresach i branżach.

Czytaj więcej...

Modernizacja DW nr 239

Po przebudowie DW nr 239 w Gródku (powiat świecki) rozpocznie się drugi etap tej inwestycji. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zabezpieczył środki na modernizację trasy łączącej gminę Drzycim ze Świeciem i planowaną trasą S5. Przebudowany zostanie odcinek w kierunku Krąplewic, a także most nad kanałem biegnącym do elektrowni. Pierwsze prace ruszą 28 lipca.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.