edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Cz27112014

Ostatnia aktualizacja12:30:01

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Kontrakt terytorialny dla Mazowsza podpisany

25 listopada podpisany został kontrakt terytorialny dla województwa mazowieckiego. Oznacza to dziesiątki nowych inwestycji realizowanych przy udziale środków unijnych.

Czytaj więcej...

Kielce usprawniają komunikację miejską

W Kielcach zakończyła się przebudowa pętli autobusowej przy ul. Sikorskiego. Inwestycja zrealizowana została w ramach, wartego blisko 353 mln zł, projektu rozwoju kieleckiej komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej...

Wydatki na inwestycje w suwalskim budżecie

Wydatki w wysokości 304 milionów złotych, w tym ponad 40 milionów na inwestycje i duża szansa na podwojenie tej kwoty. To tylko kilka z propozycji przyszłorocznego budżetu Suwałk.

Czytaj więcej...

W Gdańsku powstaje nowa linia tramwajowa

Budowa linii tramwajowej na Pieckach - Migowie w Gdańsku minęła właśnie półmetek. Wykonanych zostało ponad 55% prac związanych z tą inwestycją. Wiążą się one nie tylko z budową torowiska, ale także przebudową układu drogowego, skrzyżowań, chodników, ścieżki rowerowej oraz sieci wodnej, kanalizacyjnej i ciepłowniczej.

Czytaj więcej...

Krakowskie Dni Nawierzchni 2014

Dziś (25 listopada) rozpoczęły się KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2014, kolejne wydarzenie z cyklu Konferencje Specjalistyczne.

Czytaj więcej...

W Ostrołęce będzie trzeci most

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pozytywnie zaopiniował plany związane z budową w Ostrołęce trzeciego mostu.

Czytaj więcej...

Trwają prace na północnej obwodnicy Nowego Sącza

W bardzo dobrym tempie przebiega budowa północnej obwodnicy Nowego Sącza z nowym mostem na Dunajcu.

Czytaj więcej...

Rozbudowa ul. Weigla we Wrocławiu

Projektem rozbudowy ul. Rudolfa Weigla we Wrocławiu zainteresowanych jest dwóch wykonawców. Firma Skanska zaoferowała, że zrobi to za nieco ponad 2,72 mln zł, a konsorcjum Elektrotim i Drobud za ponad 2,99 mln zł.

Czytaj więcej...

PO CO NAM BADANIA RUCHU?

Rozmowa z dr. hab. inż. Andrzejem Szaratą, prof. PK w przeddzień konferencji w Sopocie

26-27 listopada 2014 w Sopocie odbędzie się największe w Polsce spotkanie specjalistów badań ruchu. Ogólnopolska Konferencja KBR już po raz drugi przyciągnie profesjonalistów z branży na Pomorze. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 2010 roku. Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znajdują się przedstawiciele uczelni wyższych, biznesu, zakładów komunikacji oraz jednostek budżetowych.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli Prezydent Miasta Gdańska oraz Prezydent Miasta Sopotu.

Na pytania odnośnie Kompleksowych Badań Ruchu (KBR) i samej konferencji odpowiada dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. PK.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.