edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Pt19092014

Ostatnia aktualizacja10:20:27

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Plan rozwoju województwa świętokrzyskiego

Przyspieszenie procesów metropolizacji Kielc, zwiększenie roli i obszaru oddziaływania Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej, a także Sandomierza jako ośrodków subregionalnych oraz zwiększenie potencjału rozwojowego małych miast - to niektóre ze wskazań „Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Świętokrzyskiego”.

Czytaj więcej...

Przetarg na odnowę DW nr 548 w Dębowej Łące

Rozpisany został przetarg na odnowę DW nr 548 w Dębowej Łące (powiat wąbrzeski). W ramach tej inwestycji skrzyżowanie z drogą lokalną na Jaworze będzie przebudowane na rondo. Zakończenie prac na trasie łączącej Brodnicę z Wąbrzeźnem zaplanowano jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej...

Rowerowe inwestycje w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu chce zrealizować dwie inwestycje, które poprawią warunki ruchu pieszego i rowerowego we wschodniej części miasta.

Czytaj więcej...

S5 Kaczkowo-Korzeńsko otwarta

Od wczoraj (15 września) kierowcy mogą korzystać z ponad 29-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 między Kaczkowem i Korzeńskiem.

Czytaj więcej...

Laureaci konkursu "Zielone miasta – w stronę przyszłości!"

Bydgoszcz, Chojnice, Gdańsk i Tczew to laureaci konkursu Ministerstwa Środowiska na najlepsze rozwiązania w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska.

Czytaj więcej...

Otwarcie DW nr 765 Staszów - OSiek

Dziś (17 września) o godzinie 13.00 odbędzie się oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej 765 na odcinku Staszów - Osiek.

Czytaj więcej...

Kontynuacja budowy A4 Rzeszów - Jarosław

Rozpoczęcie prac na ponad 41-kilometrowym odcinku autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia będzie możliwe już na początku października, natomiast zakończenie i oddanie drogi do użytku powinno nastąpić w pierwszej połowie 2016 roku.

Czytaj więcej...

Branża budowlana ku lepszemu, czyli Orły Polskiego Budownictwa

Ostatnie lata pokazywały, że branża budowlana bywała w przysłowiowym „dołku”. Powszechnie panujący kryzys ekonomiczny dotykał praktycznie wszystkich, nie oszczędził nawet gigantów. Nieliczni potrafili się obronić, co więcej notować zyski i odnosić sukcesy.

Czytaj więcej...

ETZT 2014: "Nasze ulice, nasz wybór"

Co roku od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Nasze ulice, nasz wybór".

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.