edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Śr23072014

Ostatnia aktualizacja09:44:09

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Grudziądz: remont ul. Gdyńskiej i Paderewskiego

W Grudziądzu przeprowadzony zostanie remont ulic w ciągu DK 55/16, czyli ul. Gdyńskiej na odcinku od mostu do ul. Chełmińskiej oraz ul. Paderewskiego na odcinku od ul. Wierzbowej do ul. Dębowej. Wykona go Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. Wartość inwestycji wynosi ponad 435 tys. zł.

Czytaj więcej...

Remont ul. Szpitalnej w Płocku

Wczoraj (22 lipca) Wodociągi Płockie zamknęły na miesiąc odcinek ul. Szpitalnej między Szpitalem Wojewódzkim na Winiarach a ul. Parową i Kazimierza Wielkiego. Zaczyna się przebudowa sieci kanalizacyjnej, która jest początkiem renowacji ulicy.

Czytaj więcej...

Słupsk: prawie 5 mln na rewitalizację "Traktu Książęcego"

Słupsk otrzymał od samorządu województwa pomorskiego prawie 5 milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na rewitalizację "Traktu Książęcego".

Czytaj więcej...

Umowa na budowę S7 Rybitwy – Igołomska w Krakowie

W sierpniu 2014 r. nastąpi przekazanie placu budowy, a na przełomie sierpnia i września wykonawca planuje rozpoczęcie robót związanych z realizacją  tzw. „Trasy Nowohuckiej". We wtorek (22 lipca) w siedzibie krakowskiej GDDKiA podpisana została umowa z konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. oraz Heilit + Woerner Sp. z o.o., na budowę odcinka S7 węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska we wschodniej części Krakowa.

Czytaj więcej...

Oferty na budowę linii tramwajowej w Gdańsku

Spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne otworzyła wczoraj dwie oferty w przetargu na odcinek linii tramwajowej w ul. Bulońskiej (od ul. Rakoczego do ul. Myśliwskiej).

Czytaj więcej...

Zabezpieczenie osuwisk na Podkarpaciu

Promesy na prawie 30 mln zł otrzymały gminy i powiaty z województwa podkarpackiego na zabezpieczenie osuwisk w bieżącym roku. Środki z rezerwy celowej budżetu państwa trafią do 15 samorządów na dofinansowanie 16 zadań związanych z przeciwdziałaniem i likwidacją skutków ruchów osuwiskowych ziemi.

Czytaj więcej...

Szesnastka na odcinku Biskupiec - Borki Wielkie przejezdna

Zakończyły się prace na budowie 8,2 km drogi krajowej nr 16 na odcinku Biskupiec – Borki Wielkie. Ruch na tym odcinku odbywa się już całkowicie po nowej jezdni.

Czytaj więcej...

Tychy: oznakowanie grzecznościowe "Przepuść bus!"

W Tychach na trzech rondach - Olimpijskim, Lwowskim i Paprocańskim - stanęły odblaskowe tablice z napisem "Przepuść bus!". To kolejne skrzyżowania, po rondzie Cassino przy Hotelu Tychy, na których zostanie zastosowane oznakowanie grzecznościowe, mające ułatwić kierowcom autobusów i trolejbusów włączenie się do ruchu. Następny etap prac - malowanie specjalnych czerwonych linii na jezdni - rozpocznie się końcem lipca.
 

Czytaj więcej...

W najbliższych miesiącach GDDKiA odda kolejne fragmenty A4 i S8

Jeszcze w tym roku kierowcy dojadą autostradą z Rzeszowa do Niemiec. Już w ponad trzech czwartych gotowy jest brakujący fragment autostrady z Tarnowa do Dębicy. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma też w planach połączenie siecią dróg ekspresowych i autostrad miast portowych – Trójmiasta, Szczecina i Świnoujścia – z południem kraju i Ukrainą.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.