edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

So25102014

Ostatnia aktualizacja11:22:00

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Ruszyła akcja "Bezpieczny, bo widoczny"

23 października ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", której patronuje Komenda Główna Policji i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci i propagowanie noszenie odblasków.

Czytaj więcej...

Koniec utrudnień na DW nr 887

Zakończyły się utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 887, które związane były z przebudową mostu w Bziance.

Czytaj więcej...

Ruszyły 12. Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem INFRASTRUKTURA

W uroczystym otwarciu targów udział wzięli:

  • Zbigniew Rynasiewicz - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju;
  • Stanisław Żmijan - Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury;

    Czytaj więcej...

DTŚ w Gliwicach - wkrótce otwarcie

Prawdopodobnie w listopadzie zostanie oddany odcinek G1 Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Prace budowlane zostały już zakończone i trwają procedury odbiorów.

Czytaj więcej...

Obwodnica Brodnicy w 13 miesięcy

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę obwodnicy Brodnicy. Budowa nowej trasy omijającej centrum o długości 1,5 kilometra kosztować będzie blisko 48 milionów złotych. W najbliższych tygodniach wyłoniony ma zostać też wykonawca obwodnicy Inowrocławia. To inwestycje, które uwzględnia projekt Kontraktu Terytorialnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej...

Drugi dzień targów Infrastruktura 2014

23 października to drugi i ostatni dzień XII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem INFRASTRUKTURA 2014 w Warszawie. Wczoraj odbyły się konferencje towarzyszące wydarzeniu dotyczące nowych standardów w drogownictwie (MIR, GDDKiA) oraz dróg i szlaków rowerowych (IBDiM). Dziś tematami obrad będą kolejnictwo i nowelizacja prawa zamówień publicznych.

Czytaj więcej...

GISforum 2014 - ważna dyskusja o systemach GIS

Organizacja kolejnej edycji konferencji GISforum dobitnie potwierdziła, że wydarzenie jest ważną platformą wymiany doświadczeń pomiędzy twórcami standardów prawnych i technicznych, użytkownikami oraz dostawcami rozwiązań informacji przestrzennej (GIS). 

Czytaj więcej...

Warszawa: nowy most gen. S. Grota-Roweckiego

Jeszcze w październiku planowane jest włączenie do ruchu wyremontowanej północnej części mostu gen. S. Grota-Roweckiego. To półmetek prac przy przebudowie Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

Czytaj więcej...

Akcja zima na drogach krajowych

Około 2 300 pługów, 150 pługów wirnikowych, 1 300 solarek, 96 piaskarek i 95 unimogów może wyjechać tej zimy na drogi krajowe. W 250 magazynach znajduje się 324 tys. ton soli drogowej. Na działania związane z zimowym utrzymaniem GDDKiA planuje wydać w nadchodzącym sezonie 500 mln zł.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.