edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Pt22082014

Ostatnia aktualizacja11:12:12

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Bydgoszcz: po wiadukcie czas na most

We wrześniu ma zostać rozstrzygnięty przetarg na kolejny element rozbudowy węzła zachodniego w Bydgoszczy. Wraz z nowym wiaduktem kolejowym powstanie także most nad Kanałem Bydgoskim. Kierowcy jadący w kierunku centrum nie będą musieli wykonywać skomplikowanych manewrów.

Czytaj więcej...

Kolejne przetargi na S6

GDDKiA ogłosiła przetargi na zaprojektowanie i budowę 3 odcinków drogi ekspresowej S6 od końca obwodnicy miejscowości Płoty do węzła Ustronie Morskie o długości 53 km.

Czytaj więcej...

Aktualizacja listy projektów Programu Rozwój Polski Wschodniej

W ramach aktualizacji listy projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej dokonano przesunięcia trzech inwestycji na listę podstawową oraz usunięto dwa projekty z listy rezerwowej. Ponadto zaktualizowano dane o projektach w oparciu o bieżące informacje.

Czytaj więcej...

Świętokrzyskie: kamery na akcję „Zima”

8 kamer monitorujących sytuację na drogach pojawi się w najbardziej newralgicznych miejscach na świętokrzyskich trasach wojewódzkich w regionie podczas tegorocznej akcji „Zima”. Kolejna na nowym moście w Połańcu. Wyposażone w czujniki szybkości wiatru, wilgotność powietrza oraz temperatury powietrza i gruntu, będą także sygnalizowały możliwość wystąpienia gołoledzi.

Czytaj więcej...

Wschodnia Obwodnica Wrocławia blisko finału

Jeszcze w tym roku kierowcy pojadą kolejnym odcinkiem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Trwają ostatnie prace przy wiaduktach, układane są kolejne warstwy asfaltu, a na chodnikach pojawia się betonowa kostka.

Czytaj więcej...

Otwarcie ofert na budowę odcinka S3 na Dolnym Śląsku

Pięć firm złożyło oferty na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 na odcinku o długości 16,4 km od węzła Nowa Sól Południe do węzła Gaworzyce (bez węzła). Najtańszą ofertę w wysokości 355,1 mln zł złożyła firma Dragados S.A., najdroższą, o wartości ponad 446 mln zł, konsorcjum firm Budimex S.A., Ferrovial Agroman S.A.

Czytaj więcej...

Umowa na budowę torów tramwajowych w Olsztynie

Ponad 6 km linii tramwajowej, przebudowa skrzyżowań, dróg i ścieżek rowerowych oraz budowa nowej ulicy Bukowskiego to główne założenia umowy podpisanej przez Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna. Roboty budowlane obejmujące ulice Witosa-Płoskiego-Sikorskiego i ul. Tuwima wykona firma Skanska SA. Inwestycja ma być gotowa do września 2015 r.

Czytaj więcej...

Wielkopolska: otwarto oferty w przetargach na budowę S11

Do poznańskiego oddziału GDDKiA wpłynęły 3 oferty na budowę obwodnicy Jarocina oraz 4 oferty na budowę II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Obie obwodnice powstaną w ciągu drogi ekspresowej S11.

Czytaj więcej...

Ostatnie przetargi na przebudowy zachodniopomorskich dróg wojewódzkich

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje do końca sierpnia ogłosić jeszcze trzy przetargi na przebudowy. W tym roku obejmują one łącznie 39 km dróg wojewódzkich. Na zadania te zarezerwowano w budżecie województwa 34,7 mln złotych.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.