edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Pt31102014

Ostatnia aktualizacja08:55:03

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Iława z nowym węzłem integracyjnym

W centrum Iławy poprawił się układ komunikacyjny. Dzięki zakończonej budowie węzła integracyjnego w mieście zwiększy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Niebawem kierowcy będą mogli przejechać nowymi drogami.

Czytaj więcej...

Otwarcie obwodnicy Buska-Zdroju

31 października przed południem uroczyście zostanie oddana do użytku obwodnica Buska – Zdroju zrealizowana w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 973 Busko – Zdrój – Nowy Korczyn.

Czytaj więcej...

Akcja „Znicz” 2014

Już w najbliższy weekend kilka tysięcy policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Wszystko z okazji zbliżających się dni Wszystkich Świętych i Zaduszek.

Czytaj więcej...

Umowa na budowę zachodniej obwodnicy Lublina

Za niewiele ponad dwa lata kierowcy będą mogli przejechać zachodnią obwodnicą Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19. Umowa na realizację tej inwestycji, o wartości 423,9 mln zł, podpisano z firmą Budimex.

Czytaj więcej...

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S8 oddany do ruchu

Od wczoraj (29 października) kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka S8 pomiędzy Walichnowami i Sieradzem (węzeł Wieluń – węzeł Sieradz Południe). Dzięki oddaniu do ruchu 38,6 km drogi ekspresowej znacznie skróci się czas podróży pomiędzy Łodzią a Wrocławiem. Powstał także 6-km łącznik klasy GP od drogi krajowej nr 12 do S8, który połączy Sieradz ze stolicą Dolnego Śląska. Budowa trwała ponad 2,5 roku.

Czytaj więcej...

Jutro otwarcie DK nr 88 w Gliwicach

30 października w godzinach popołudniowych będzie można przejechać drogą krajową nr 88 w Gliwicach.

Czytaj więcej...

Tramwaj według pomysłu bydgoszczan

Po bydgoskich ulicach od dziś testowo kursuje pierwszy spośród nowych tramwajów, jakie wyjadą docelowo na budowaną trasę do Fordonu. Nowe tramwaje pomalowane zostaną wg pomysłu mieszkańców – zapowiedzieli prezydent Bydgoszczy i prezes Pesy.

Czytaj więcej...

Białostocka Trasa Generalska gotowa

Wczoraj (28 października) w Białymstoku odbyło się uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanej ul. Gen. F. Kleeberga. Zakończyła się tym samym przebudowa 12-kilometrowej wewnętrznej obwodnicy miasta – tzw. Trasy Generalskiej.

Czytaj więcej...

Nowy dyrektor GDDKiA w Opolu

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Ewa Tomala-Borucka 27 października br. powołała Andrzeja Kałużnego na stanowisko dyrektora oddziału GDDKiA w Opolu.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.