edroga.pl - Wiadomości drogowe

Menu

Wt02092014

Ostatnia aktualizacja13:37:45

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe

Wiadomości drogowe

Śląsk inwestuje w transport miejski

Blisko 65 mln zł z budżetu Unii Europejskiej otrzymają Tramwaje Śląskie na realizację projektu pn. "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą - etap II". Inwestycja o wartości 172,2 mln zł jest współfinansowana z Programu Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ), działania 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

Czytaj więcej...

Wrzesień na warszawskich ulicach

Na wrzesień zaplanowane jest zakończenie kilku ważnych remontów i inwestycji w stolicy. Nadal będą trwały prace przy odbudowie ulic po budowie centralnego odcinka II linii metra. Kontynuowane będą remonty m.in. w Wawrze i Ursusie.

Czytaj więcej...

Elbląg: utrudnienia na Moście Dolnym

Od 1 września nastąpią utrudnieniu w ruchu kołowym i pieszym na Moście Dolnym w ciągu ulic Studziennej i Orlej w Elblągu.

Czytaj więcej...

Ruszył przetarg na budowę S7 z Gdańska do Elbląga

Przetarg na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 od Koszwał do Nowego Dworu (20,5 km) i od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa pod Elblągiem (19,1 km) został już ogłoszony.

Czytaj więcej...

Przetargi na obwodnice Koszalina i Sianowa, Wałcza oraz Szczecinka

GDDKiA ogłosiła przetargi na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6, budowę obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10 oraz zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11. Tym samym wszystkie odcinki dróg w województwie zachodniopomorskim o łącznej długości niemal 170 km, które zostały na początku sierpnia wpisane do załączników Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 mają uruchomione postępowania przetargowe.

Czytaj więcej...

Nowe odcinki w sieci płatnych dróg

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, z dniem 1 września oraz 1 października 2014 roku ogólnopolska sieć dróg płatnych obejmie nowe odcinki. W sumie do systemu viaTOLL zostanie włączonych około 264 km dróg różnych kategorii.

Czytaj więcej...

Szlaki drogowe i kolejowe priorytetem rządu

Kontynuacja budowy i modernizacji najważniejszych szlaków drogowych i kolejowych, zakończenie i rozliczenie inwestycji finansowanych z budżetu UE 2007-2013 oraz uruchomienie środków z nowej perspektywy, a także przygotowanie wartego 25 mld zł Narodowego Planu Rewitalizacji – to priorytety Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (MIiR).

Czytaj więcej...

Grudziądz: ostatni etap budowy Trasy Średnicowej

W ramach budowy ostatniego etapu Trasy Średnicowej w Grudziądzu wykonawca przystąpił m.in. do układania warstw bitumicznych na ciągu głównym, na łącznicach oraz na ul. Rataja.

Czytaj więcej...

Wrocław: głosowanie na rowerowy projekt

Od 15 września można głosować na projekty zgłoszone w tym roku do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Trwa już jednak kampania, która ma przekonać do głosowania na projekt "Rowerowy Wrocław", w ramach którego miałoby powstać 10 km tras rowerowych.

Czytaj więcej...

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.