Koło Naukowe Mechaniki Budowli, działające na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, zaprasza na kolejną edycję konkursu konstruktorskiego "wyKOMBinuj most", który odbędzie się w dniach 28-30 maja 2014 r.

Celem Konkursu “wyKOMBinuj mOst” jest zaangażowanie studentów z całej Polski do stworzenia konstrukcji inżynierskich. Odbyło się dotychczas sześć edycji, w latach 2008-2013. Obok drużyn z wydziałów PG, wzięły w nich udział także drużyny reprezentujące m.in. Politechnikę Białostocką, Koszalińską, Krakowską, Łódzką, Rzeszowską, Wrocławską,  Warszawską i Poznańską oraz Państwowe Szkoły Budownictwa.

Zasady konkursu są następujące: drużyny mają proste zadanie - zbudować most. Do dyspozycji są: papier i klej. Trzyosobowe ekipy mają 6 godzin na zbudowanie modelu, który następnie jest oceniany wg ustalonych kryteriów. Brane pod uwagę są nośność konstrukcji (zmierzona na maszynie wytrzymałościowej Zwick) oraz jej masa. Zwycięża drużyna o najkorzystniejszym stosunku wytrzymałości do masy. Trzy najlepsze drużyny otrzymają cenne nagrody.

Celem wydarzenia jest pokazanie studentom, że wiedza zdobywana przez nich podczas studiów może być wykorzystana do dobrej zabawy. Jednocześnie nagrodzeni zostaną ci, którzy wykażą się zmysłem inżynierskim i sprawnie wykorzystają dostępne materiały. Przykłady dotychczasowych edycji pokazały, że jest to możliwe.

Dodatkowo drugiego dnia konkursu odbędzie się seminarium o tematyce mechanicznej i mostowej, na którym studenci będą mogli przedstawiać swoje referaty. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.
 
Konkurs odbędzie się w dniach 28-30 maja na Politechnice Gdańskiej. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 12 maja.



Więcej informacji na www.kombo.pg.gda.pl oraz www.facebook.com/komboPG

Strona konkursu: http://kombo.pg.gda.pl/WM_2014/index.html

Wydarzenie na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/203279353214591/?fref=ts

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.