edroga.pl - Remonty dróg w Łodzi

Menu

N21122014

Ostatnia aktualizacja12:05:18

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe Remonty dróg w Łodzi

Remonty dróg w Łodzi

Remonty dróg w ŁodziDo połowy grudnia łódzcy drogowcy wybudują m.in. sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Traktorowej i Rąbieńskiej, wymienią nawierzchnię na odcinkach ulic Przędzalnianej, Puszkina, Lodowej, Brójeckiej oraz Wyszyńskiego, a także zakończą gruntowną modernizację ulic Zwiadowczej i Warneńskiej.

14 listopada rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Traktorowej i Rąbieńskiej. Prace obejmą również budowę kanalizacji deszczowej, wymianę nawierzchni oraz regulację krawężników.

Trwają także prace związane z wymianą nawierzchni na skrzyżowaniu al. Wyszyńskiego i ul. Retkińskiej oraz na ul. Puszkina na odcinku od ulicy Dostawczej do Ronda Sybiraków. Nawierzchnia remontowana jest także na ulicy Brójeckiej i Lodowej. 

Do końca listopada potrwa jeszcze remont wiaduktów na al. Jana Pawła II między ulicami Obywatelską i Wróblewskiego. Obiekty zostaną całkowicie zmodernizowane - wymienione zostaną podpory i płyty, wzmocniona zostanie konstrukcja pomostu.

Trwa także przebudowa układu drogowego w rejonie ulic Bandurskiego i Karolewskiej, polegająca na wykonaniu zjazdu z ul. Bandurskiego oraz uporządkowaniu układu zjazdów publicznych i stanowisk postojowych w rejonie Delegatury Łódź-Polesie. Prace zakładają także przebudowę nawierzchni chodników, ścieżki rowerowej oraz wyznaczenie nowych miejsc parkingowych.

Do połowy grudnia potrwa również remont mostu na ul. Dubois na rzece Olechówce. Jego konstrukcja zostanie wzmocniona, położone zostaną nowe chodniki i krawężniki.

Prace trwają także na ulicach Warneńskiej (Krakowska - Michałowicza) oraz Zwiadowczej (Podchorążych - Zasieczna). Inwestycje przeprowadzane na ulicach Warneńskiej i Zwiadowczej zakładają budowę kanału deszczowego, położenie nowej nawierzchni oraz budowę chodników.

Źródło: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.