edroga.pl - "Zakopianka" w internecie

Menu

Pn22122014

Ostatnia aktualizacja12:05:18

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe "Zakopianka" w internecie

"Zakopianka" w internecie

Zakopianka w internecieKrakowska GDDKiA uruchomiła na "zakopiance" system kamer, który mierzy czas przejazdu dla kierunku Poronin - Skomielna Biała. Już wkrótce informacja o czasie przejazdu będzie dostępna na tablicy świetlnej przy wyjeździe z Zakopanego.

W lecie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad razem z firmą CAT TRAFFIC testowały system pozwalający zmierzyć czas przejazdu pomiędzy Skomielną Białą a Poroninem. Wyniki pomiarów można było sprawdzić na stronie internetowej lub dzwoniąc do Punktu Informacji Drogowej.

Podstawową cechą systemu jest rozpoznawanie tablic rejestracyjnych w punkcie startowym i w punkcie końcowym i na tej podstawie mierzenie czasu przejazdu. Informacja na temat czasu potrzebnego do pokonania 40-kilometrowego odcinka drogi pozwalała kierowcom na precyzyjne zaplanowanie podróży i pomagała w podjęciu decyzji o ewentualnym wyborze trasy alternatywnej. Wielu użytkowników popierało rozszerzenie akcji i objęcie systemem również innych dróg.

Dlatego drogowcy postanowili poszerzyć zakres przedsięwzięcia i uruchomili na "zakopiance" drugi system kamer, który mierzy czas także dla kierunku Poronin - Skomielna Biała. Nie jest wykluczona kontynuacji lub objęcie systemem kolejnych dróg.

Wyniki pomiaru są prezentowane na stronie internetowej krakowskiego Oddziału GDDKiA z częstotliwością co 5 minut. Aktualny czas przejazdu można także poznać dzwoniąc do Punktu Informacji Drogowej (PID) przy krakowskim Oddziale GDDKiA.

Źródło: GDDKiA/ Oddział Kraków

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.