edroga.pl - Węzeł "Gliwice - Sośnica"

Menu

Pt19122014

Ostatnia aktualizacja11:35:56

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe Węzeł "Gliwice - Sośnica"

Węzeł "Gliwice - Sośnica"

Węzeł Gliwice - SośnicaJuż wkrótce uruchomiony zostanie węzeł "Gliwice - Sośnica" na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4.

To największy węzeł autostradowy w Polsce na skrzyżowaniu dwóch autostrad - istniejącej już A4 i budowanej A1 - oraz drogi krajowej nr 44. Prace prowadzone są na odcinku o długości 2,17 km, jednak łączna długość dróg dojazdowych i łącznic to ponad 33 km.

1 lipca 2008 roku budowę węzła rozpoczęła firma J&P AVAX S.A.

Prace na węźle będą trwać do końca maja 2010 roku, więc kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z prowadzeniem prac bitumicznych i wykończeniowych.

Dla relacji autostradowych, tj. między autostradami A1 i A4, obowiązywać będzie docelowa organizacja ruchu, na pozostałych relacjach - tymczasowa.

Źródło: GDDKiA/ Oddział Katowice

Komentarze  

 
Gość
0 #1 Gość 2009-12-15 13:55
przecież to 4 skrzyżowania... i z tego co wiem to nie największy w Polsce ;-)
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.