edroga.pl - Stan dróg krajowych

Menu

N21122014

Ostatnia aktualizacja12:05:18

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe Stan dróg krajowych

Stan dróg krajowych

Stan dróg krajowychStan dróg krajowych w Polsce z roku na rok jest coraz lepszy.

Na koniec 2008 roku 53,5 proc. dróg krajowych, czyli prawie 10 tys. km, znajdowało się w stanie dobrym. Koleiny występowały na 27 proc. tras (na około 5 tys. km). Drogi w stanie złym, które wymagają remontu to 3,7 tys. km. (21 proc.)

Większość polskich dróg jest w stanie, który pozwala na ich użytkowanie bez żadnych remontów jeszcze przez lata. Około 20 proc. wymaga wymiany górnej warstwy nawierzchni i wyrównania, a kolejne 13 proc. wzmocnienia. Tylko niecałe 4 proc. sieci jest nierówna. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o spękania na drogach krajowych. Pojawiają się one na 4,2 proc. z nich.

Niemal 80 proc. dróg krajowych, czyli aż 14 tys. km, nie wymaga żadnych natychmiastowych prac remontowych.

O jakości tras zarządzanych przez GDDKiA świadczą też konkretne liczby w województwach. Na terenie województwa podlaskiego w stanie dobrym jest prawie 70 proc. dróg, a w lubuskiem i zachodniopomorskiem ponad 60 proc. Na Mazowszu w stanie dobrym jest około 55 proc tras.

Źródło: GDDKiA

Komentarze  

 
Gość
0 #1 Gość 2010-01-13 01:43
dlaczego ciężki transport nie idzie na tory?ludzie jak 40 tonowy tir może jeździć drogą, czy wy myślicie w ogóle? bo chyba nie, koleiny po kolana, można się zabić na nich, a później najlepiej przejchac drapaka i zebrać pływający asfalt, a tabor pkp jest niewykorzystywa ny ja nie wiem o co chodzi, pewnie o to że ktoś się musi kasy nachapach
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 
 
Gość
0 #2 Gość 2010-12-01 18:23
"tiry na tory"... jakie tory? infrastruktura kolejowa w polsce to dno, na kolei wieksze korki niz na drogach, brak miejsc do przeladunku, poza tym strata czasu i pieniedzy, przewieziesz cos pociagiem z punktu A do B a potem co? kto to zabierze z kolei i przewiezie na ostatnim, krotkim odcinku jak nie tiry?
Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.