edroga.pl - Wagi są już na drogach nr 725 i 715

Menu

Pn22122014

Ostatnia aktualizacja15:56:30

Wstecz Jesteś tutaj: Strona główna Wiadomości drogowe Wagi są już na drogach nr 725 i 715

Wagi są już na drogach nr 725 i 715

Wagi są już na drogach nr 725 i 715Trwa montaż systemu wag i kamer na drogach wojewódzkich w Łódzkiem. Od ubiegłego tygodnia ekipy montują elementy konstrukcyjne  na drodze nr 725 w Wólce Lesiewskiej w okolicach Białej Rawskiej oraz nr 715 w okolicach Ujazdu. Cały system ma być gotowy do końca września tego roku.

Projekt jest wdrażany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi i współfinansowany w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013, w ramach Priorytetu I - Infrastruktura transportowa, Działanie I.5 - Inteligentne systemy transportu. Wartość projektu to ponad 9,52 mln zł, a wykonanie planowane jest do 30 września 2011 roku. Dotychczas podobne rozwiązanie zastosowano w praktyce jedynie we Wrocławiu.

Wdrożenie "Inteligentnego systemu transportu" ma na celu monitorowanie i ochronę, przed niszczeniem, dróg wojewódzkich. Projektowany system będzie składał się z 8 stacji preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu (WAGI i KAMERY), 17 stacji punktów szczegółowej kontroli pojazdów (KAMERY), w których będzie odbywać się wyłączenie z ruchu pojazdów przekraczających dopuszczalne naciski osi lub dopuszczalną masę całkowitą, 2 urządzeń do potwierdzenia konieczności eliminacji z ruchu podejrzanego pojazdu (WAGI PRZENOŚNE), infrastruktury informatycznej do przesyłu i gromadzenia danych oraz specjalistycznego oprogramowania.

System ma działać prewencyjnie, hamując proces nadmiernej degradacji dróg. Zmniejszenie tranzytu pojazdów przeciążonych będzie wpływać korzystnie na ich żywotność. Zaoszczędzone na remontach środki oraz pieniądze z kar za przekroczenie przez kierowców dopuszczalnego obciążenia pojazdu zasilą budżet regionu.

Wykryte pojazdy przeciążone są zapisywane dodatkowo w systemie dla celów statystycznych oraz zapobiegawczo w stosunku do przewoźników, których pojazdy notorycznie łamią przepisy o dopuszczalnych naciskach.

Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.