Wczoraj (20 października) w Krakowie odbył się Wiślany Rajd Rowerowy. Cykliści przejechali fragmentem istniejącej już Wiślanej Trasy Rowerowej - z krakowskiego Bulwaru Podolskiego do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Głównym celem rajdu była promocja aktywnego wypoczynku w gronie najbliższych i prezentacja Wiślanej Trasy Rowerowej, która biec będzie przez osiem województw.

Wiślana Trasa Rowerowa to ogólnopolski projekt, którego celem jest utworzenie ponad tysiąckilometrowego szlaku rowerowego wzdłuż Wisły. Pilotażową wersję projektu WTR wdrożono kilka lat temu, wytyczono i oznakowano szlak, stworzono strategię rozwoju oraz system identyfikacji wizualnej wraz z logo.

Przejazd Wiślaną Trasą Rowerową przez Małopolskę umożliwi odwiedzenie takich zabytków jak Dolina Karpia, Opactwo w Tyńcu, Erem oo. Kamedułów w Bielanach, Wawel, Zamek Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach czy Puszczę Niepołomicką. Jednak Wiślana Trasa Rowerowa to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na amatorów jazdy rowerem w Małopolsce – Przez dwa lata pracowaliśmy nad spójną i kompletną koncepcją sieci tras rowerowych w naszym regionie. Stworzyliśmy projekt, który sukcesywnie będziemy wdrażać – mówił marszałek Marek Sowa, prezentując plany rozwoju infrastruktury rowerowej w regionie. – Do 2020 roku Małopolska będzie mogła się pochwalić siecią tras o łącznej długości ok. 950 km oraz nowoczesnymi punktami obsługi rowerzystów. To ma być unikatowy produkt turystyczny, z którego korzystać będą zarówno mieszkańcy regionu, jak i goście, którzy odwiedzają Małopolskę. Jak podkreślił marszałek, mapę ścieżek rowerowych wyznaczać będą najważniejsze zabytki i skarby przyrody, a prawdziwym przebojem ma stać się 250-kilometrowa trasa biegnąca wokół Tatr.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.