Już w najbliższy weekend kilka tysięcy policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Wszystko z okazji zbliżających się dni Wszystkich Świętych i Zaduszek.

W tym roku akcja „Znicz” potrwa cztery dni. Rozpocznie się 31 października, a zakończy 3 listopada. W tym czasie wiele osób pokona setki kilometrów, by odwiedzić cmentarze, gdzie spoczywają ich bliscy. Będzie to tym samym czas wzmożonego ruchu na polskich drogach.
 
Podczas trwania akcji "Znicz" na trasy wyjedzie znacznie więcej patroli niż w każdy inny dzień roku. W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość kierujących. Podczas kontroli drogowych będą także zwracać uwagę na to, czy dzieci podróżują w fotelikach, a młodzież i dorośli zapinają pasy bezpieczeństwa. Sprawdzą też, czy piesi noszą po zmroku elementy odblaskowe poza terenem zabudowanym.
 
Ponadto większa liczba funkcjonariuszy będzie czuwać nad zachowaniem porządku oraz płynności ruchu w okolicach cmentarzy i kościołów. W tych szczególnych dniach, by ułatwić komunikację, wprowadzane są zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem:

Białystok

Bielsko-Biała

Dąbrowa Górnicza

Elbląg

Gdańsk

Gdynia

Grudziądz

Kielce

Konin

Koszalin

Kraków

Lublin

Łódź

Olsztyn

Opole

Ostrołęka

Płock

Przemyśl

Radom

Ruda Śląska

Rybnik

Sosnowiec

Szczecin

Świnoujście

Tarnobrzeg

Toruń

Tychy

Wałbrzych

Warszawa

Wrocław

Zabrze


Warto pamiętać, że w dniach 31 października od godziny 18:00 do godziny 22:00 i 1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Komentarze  
Guest
0 #1 Guest 2014-10-31 09:52
No wreszcie informacje z rożnych miast podane w jednym miejscu ! Tylko lepiej by to bardziej zareklamować bo słabo widać a dużo osób by skorzystało
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.