Po otwarciu ofert, które wpłynęły w przetargu na budowę obwodnicy Nowego Sącza okazało się, że najniższa zaproponowana przez wykonawców cena jest wyższa od kosztorysu inwestora. Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zapewnia jednak, że przetarg nie będzie unieważniony i pieniądze na północną obwodnicę się znajdą.

W przetargu wpłynęło siedem ofert: Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor z Zawiercia (97,953 mln zł), konsorcjum Budimexu Warszawa i Mostostalu Kraków (111,67 mln zł), Grupa Mota-Engil (103,238 mln zł), Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa (101,498 mln zł), Mosty Łódź (109,469 mln zł), Strabag (98,292 mln zł) oraz konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowlanego MK-BUD z Krakowa i Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Limdrog z Limanowej (138,496 mln zł).

Szacowany koszt budowy obwodnicy to 80 mln zł.

Tę wyższą kwotę miasto musi pokryć z budżetu, będą więc emitowane obligacje miejskie. Będą prowadzone również starania o pozyskanie dodatkowych środków. Jeżeli się to nie uda, to miasto dołoży 25 proc. do planowanej inwestycji.

Źródło: UM Nowy Sącz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.