Dzięki modernizacji nawierzchni osoby niewidome i słabo widzące będą mogły bezpieczniej poczuć się na bydgoskich przystankach. Jako pierwszy przebudowano przystanek w pobliżu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a.

Na przystanku przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Markwarta pojawił się pas ułożony ze specjalnej żółtej kostki z wyżłobieniami. Dzięki niemu osoby słabo widzące i niewidome unikną wejścia na jezdnię w oczekiwaniu na nadjeżdżający autobus. Pasy z żółtej kostki pojawią się na nowo budowanych przystankach, m.in. wzdłuż powstającej trasy tramwajowej do dworca kolejowego. Ponadto sukcesywnie budowane będą na już istniejących przystankach przy okazji wymiany nawierzchni.

Na przystanku przy ul. Markwarta zamontowano również biały, zaokrąglony krawężnik ze specjalnej masy zamiast tradycyjnego betonowego wykończenia. To duże ułatwienie nie tylko dla uczniów i wychowanków pobliskiego Ośrodka Braille’a, ale dla wszystkich podróżujących komunikacją. Dzięki temu wejście do niskopodłogowego autobusu jest możliwe bez podnoszenia wysoko nogi. Rozwiązanie to ma też pozytywny wpływ na opony zatrzymujących się autobusów, które nie są narażone na otarcia o betonowy, kanciasty krawężnik.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.