Białogard: reorganizacja ruchuNiedługo w Białogardzie dojdzie do zasadniczych zmian w organizacji ruchu drogowego. Prace zostały już wdrożone. Obecnie malowane są pasy w miejscach, gdzie uległy one zatarciu. Świeżą biel pasów widać już m.in. na ulicach: Drzymały, Wojska Polskiego i 1 Maja. Gdy skończy się ich odświeżanie, pomalowane zostaną linie. Potrwa to do końca lipca. Jednak najważniejsze zmiany dotyczą ruchu kołowego na jezdniach.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest usprawnienie i uporządkowanie ruchu oraz poprawa bezpieczeństwa na ulicach i skrzyżowaniach. Niektóre ciągi komunikacyjne staną się jednokierunkowe, na innych wprowadzony zostanie zakaz parkowania lub wjazdu. W pierwszej kolejności zmianą objęty zostanie obręb Starego Rynku. Pojazdy już nie mogą przemieszczać się na odcinku ul. Kościelnej; od skrzyżowania z ul. Lindego do Placu Wolności obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach. Na ograniczenia w ruchu kierowcy natrafią również za kościołem pw. NNMP. U zbiegu ulic Lindego z Najświętszej Marii Panny są bowiem znaki zakazu jazdy. Otwarty za to będzie wjazd z ulicy Staromiejskiej na Plac Wolności. Kolejne zmiany w ruchu wprowadzane będą etapami.

Źródło: Urząd Miasta Białogard

Komentarze  
Zenon
0 #1 Zenon 2013-07-08 08:06
Ponieważ Białogard jest dość "ciasnym" miastem / duża ilość ulic na niewielkim terenie/ po wprowadzeniu w/w zmian w organizacji ruchu drogowego wielu będzie się wydawać, że jeżdżą po placu do nauki jazdy. Wypada się jednak z tym pogodzić. Trudno - takie czasy. Samochodów wciąż przybywa. Przy okazji tych zmian może należałoby zlikwidować tzw 'strefy zamieszkania", gdyż niewielu przestrzega przepisów w nich obowiązujących a wykroczenia nie są egzekwowanie przez służby porządkowe. Przykładem może być strefa na osiedlu Lelewela. Aż się prosi położenie progu spowalniającego na ul Sikorskiego /przy tzw" boisku za siatką"/, ustawienie znaku ograniczenia szybkości szybkości do 30 km/godz., stopu przy skrzyżowaniu z Lelewela itp. Ponieważ zapewne stref się nie zlikwiduje, to może przynajmniej ten PRÓG zostanie założony?. Wnioskowali już wcześniej o to mieszkańcy budynku Sikorskiego 3.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.