Policjanci wstępnie podsumowali dane statystyczne wakacyjnych wypadków drogowych. Przez cały lipiec i sierpień 2014 r. doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych (o 1078) niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Odnotowano też spadek liczby osób, które straciły życie w wypadkach – aż o 158 mniej, a także spadek liczby osób rannych w wypadkach – mniej aż o 1368.

W lipcu i sierpniu 2014 r. na polskich drogach doszło do 6217 wypadków, w których rannych zostało 7806 osób, a 519 zginęło. To zdecydowanie mniej w porównaniu z rokiem 2013, kiedy w 7294 wypadkach obrażenia odniosły 9174 osoby, a życie straciło 677 osób.

Policjanci zatrzymali w tym roku 28158 nietrzeźwych kierujących. To o 8130 mniej niż w zeszłe wakacje.

Kierowcy w czasie wakacji mogli spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Na głównych trasach było więcej patroli drogówki, szczególnie na wylotówkach, drogach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i tam, gdzie funkcjonariusze spodziewają się łamania przepisów. Policjanci kontrolowali przede wszystkim prędkość i stan techniczny pojazdów. Zwracali też uwagę na trzeźwość kierowców oraz to, czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Źródło: KGP

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.