Bydgoscy drogowcy podpisali umowę na remont trzech mostów na Starym Mieście. Inwestycja kosztować ma blisko 10 mln zł. 23 czerwca ruszają prace.

Największych zmian można spodziewać się na obiekcie w ciągu ul. Mostowej. Na moście J. Sulimy-Kamińskiego wytyczone zostaną szerokie chodniki z granitowych płyt o wymiarach 50x50 cm. Jezdnia wykonana będzie natomiast z granitowej kostki. Zostanie jednak zawężona do jednego pasa ruchu. Nośność obiektu nie ulegnie zmianie pojawi się natomiast jego podświetlenie. Po zachodniej stronie ul. Mostowej przewidziany jest ciąg pieszo-rowerowy. Odtworzone zostaną balustrady odzwierciedlające historyczny wygląd. Natomiast na mostach Ku Młynom i na Tamce wykonane zostaną balustrady wypełnione siatką ze stali nierdzewnej, swym wyglądem nawiązujące do balustrady sąsiadującej kładki dla pieszych.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Remont mostu im. J. Sulimy-Kamińskiego prowadzony będzie w jednym etapie przy zachowaniu ciągłości ruchu pieszego. Z uwagi na konieczność zachowania komunikacji drogowej z Wyspa Młyńską, most w ciągu ulicy Tamka nad jazem remontowany będzie po wykonaniu remontu mostu na ul. Ku Młynom.

W ramach tego zadania zaplanowano także rewitalizację kolejnych ulic na terenie Starego Miasta. Równy estetyczny bruk i obniżone krawężniki pojawią się na ulicach : Batorego, Niedźwiedziej, Jezuickiej, Ku Młynom, Farnej i Spichlernej. Status klasycznej ulicy z jezdnią i chodnikiem utrzyma natomiast ulica Trybunalska, która stanowić ma dojazd do parkingu wielopoziomowego.

Rewitalizacja obejmie także fragment Mostowej i Grodzkiej wokół rozbudowywanego kompleksu budynków usługowo-biurowych. W ten sposób rewitalizacja bydgoskiej starówki będzie miała kompleksowy charakter. Ten fragment Mostowej nadal będzie miał funkcję ciągu pieszego.

Zgodnie z podpisaną umową, rewitalizacja ulic i obiektów mostowych powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum stworzone przez firmę Betpol. Podjęło się ono wykonania inwestycji za kwotę 9,92 mln zł. Umowa z wykonawcą została już podpisana, a plac budowy przekazany. W najbliższy poniedziałek ulice Mostowa Batorego, Jezuicka, Ku Młynom, Trybunalska oraz Spichlerna zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego. Planowany termin zakończenia prac na ulicy Mostowej to przełom listopada i grudnia 2014 roku, natomiast prace na pozostałych ulicach planuje się zakończyć na przełomie sierpnia i września.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.