Dziś rano intensywne opady śniegu, szczególnie na południu kraju, zaskoczyły kierowców.

Małopolskie, Świętokrzyskie i Dolny Śląsk to regiony, w których wciąż panują bardzo trudne warunki jazdy. Pomimo tego, że drogi są tam odśnieżone, to należy pamiętać o szczególnej ostrożności podczas prowadzenia samochodu.

Na Zakopiance rano utworzył się zator z tirów na pasie ruchu w kierunku Zakopanego. Został już odblokowany. Jak podaje komunikat w serwisie www.wtatry.eu, z Krakowa do Zakopanego w tej chwili jedzie się około 1,5 godziny. Spory korek utworzył się w Poroninie na DK47 oraz w samym Zakopanem na ul. Nowotarskiej w kierunku ul. 3 Maja. Również z utrudnieniami wywołanymi śnieżycą trzeba liczyć się w okolicach Kocmyrzowa. Tam ruch pojazdów  jest spowolniony.

Inne drogi krajowe i wojewódzkie w Małopolsce są czarne. Natomiast drogi lokalne, zwłaszcza na Podhalu, gdzie grubość pokrywy śnieżnej sięga do 40 cm, są białe.

W pozostałych województwach raczej nie ma problemów z przejezdnością, drogi są czarne i nie ma korków. Należy jedynie uważać w okolicach Bojanowa w Wielkopolskim oraz  Żabianki i Starego Góździa (Mazowieckie) – tam  nawierzchnia jest śliska z powodu intensywnych opadów.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.