Od 19 lutego rusza w Łodzi drugi etap przebudowy ulicy Rojnej na odcinku od Rydzowej do Kaczeńcowej.

Zgodnie z tymczasową organizacją ruchu objazd zostanie poprowadzony ulicami Wici, Lnianą i Grabieniec. Ul. Wici stanie się tymczasowo drogą jednokierunkową (od ul. Rojnej w stronę ul. Rydzowej). Wprowadzony zostanie tam także zakaz parkowania po prawej stronie. Na przebudowywanym odcinku ul. Rojnej cały czas możliwy będzie dojazd do posesji dla mieszkańców, a także wjazdy gospodarcze.

Drugi etap przebudowy Rojnej ma się zakończyć w czerwcu. Cały odcinek od Szczecińskiej do Traktorowej zgodnie z planem ma być gotowy w październiku. Koszt przebudowy to 21 mln zł.

W związku z rozpoczęciem drugiego etapu przebudowy ul. Rojnej, od 19 lutego zmieniają się trasy pięciu linii autobusowych dziennych i dwóch nocnych oraz trasa zgierskiej linii 6.

 

Źródło: ZDiT w Łodzi

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.