W ubiegłym tygodniu głoszono przetarg na budowę drugiego i ostatniego gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Będzie mieć długość 5,6 km, a poprowadzi od ul. Kujawskiej do ul. Portowej i drogi krajowej nr 88. W ścisłym centrum przebiegnie w prawie 500-metrowym tunelu, nad którym w przyszłości powstanie nowa przestrzeń publiczna.

- Ostateczny termin składania ofert przez firmy zainteresowane otrzymaniem zlecenia na budowę tego odcinka wyznaczono na 10 września. Jeśli procedury przetargowe uda się przeprowadzić bez zbędnych przeszkód, to realizacja tej ostatniej części trasy mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku - informuje Danuta Żak, rzecznik prasowy spółki DTŚ S.A., koordynującej inwestycję na zlecenie zarządu województwa śląskiego i śląskich miast.

Rozpoczęła się już natomiast budowa pierwszego gliwickiego odcinka średnicówki o długości około 2,8 km - od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej. Wykonuje ją wyłoniona w przetargu firma Skanska. Koszt zadania wynosi około 244 miliony złotych, a jest ono finansowane głównie ze źródeł zewnętrznych (miasto dołoży mniej więcej 7 milionów złotych). Ten pierwszy odcinek ma być przejezdny w trzecim kwartale 2014 roku, natomiast otwarcie drugiego jest planowane na koniec 2014 roku.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.