Ponad 400 wiodących firm z całego świata, kilkaset ton nowoczesnego, gigantycznego sprzętu, specjaliści z branży i pokazy dynamiczne. Dziś rozpoczynają się targi AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach.

AUTOSTRADA-POLSKA, targi z blisko 20-letnim doświadczeniem, to miejsce spotkań liderów branży i wiodących światowych marek, które każdego roku gromadzi wiodące firmy z całego świata. Ekspozycję zwiedzają specjaliści, biznesmeni, inwestorzy i wykonawcy. Koncerny o światowej renomie przywożą do Targów Kielce kilkaset ton sprzętu i innowacyjne rozwiązania technologiczne, a partnerzy branżowi wystawy - swoją wiedzę i doświadczenie. Targom towarzyszą Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO-TIL, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe ROTRA.

Święto drogownictwa w Targach Kielce, które w tym roku odbędzie się od 21 do 24 maja to miejsce, gdzie znaleźć można każdego roku wszystko to, co niezbędne jest przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki – wystawcy prezentują sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych. Pojawia się też oznakowanie i rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego czy wodnego. Na stoiskach wystawienniczych można obejrzeć prezentacje systemów zarządzania ruchem oraz systemów bezpieczeństwa i ostrzegania o niebezpieczeństwie, ekrany i bariery dźwiękoszczelne oraz niezwykle ważne technologie ochrony środowiska. Pełną gamę usług i ofert przygotowują także firmy projektowe i wykonawcze z branży budownictwa drogowego.

Na zewnętrznym terenie pokazowym wystawcy przygotowali dla zwiedzających pokazy dynamiczne, entuzjastycznie witane każdego roku przez widzów. Będzie można zobaczyć zdalnie sterowane kosiarki, które wspinać będą się po specjalnie przygotowanej rampie, głośne i szybkie kruszarki firmy POWERS, a czeska TATRA zaprezentuje gigantyczny sprzęt drogowy w akcji. Na miłośników dwóch kółek czeka pokaz stunt’u motocyklowego. To fascynujące widowisko, prezentujące niezwykłe umiejętności zawodnika teamu Global-Tech Racing, prawdopodobnie jedynego reprezentanta Polski w tegorocznych mistrzostwach świata, będzie można obejrzeć trzykrotnie w drugim dniu targów, tj. 22 maja (środa) 2013 r. w godz. 11.00, 13.00 oraz 15.00.

XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA to nie tylko wystawa, lecz także solidne zaplecze konferencyjne – na targi coraz częściej przyjeżdża się także po wiedzę. Pilna obserwacja rynku i śledzenie zmian, które zachodzą w branży owocuje każdego roku konferencjami poruszającymi najbardziej palące zagadnienia sektora budownictwa drogowego. AUTOSTRADA – POLSKA w 2013 roku to między innymi:

- Zamówienia publiczne w drogownictwie (22 maja) – konferencja organizowana przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa,
- Bezpieczeństwo techniczne maszyn budowlanych i żurawi (23 maja) – konferencja, na którą zaprasza organizator – Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych,
- Debata w ramach Salonu Kruszyw - Kruszywa alternatywne – za i przeciw (22 maja)
- Debata Drogi samorządowe a instrumenty ppp w polskiej infrastrukturze drogowej - zarządzanie i organizacja, PPP, potrzeby i nakłady, finansowanie i projektowanie dróg samorządowych w Polsce.

Targi  AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD i TRAFIC-EXPO zostały objęte patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Głównego Inspektora Pracy.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.