Zanim przeczytasz poniższy tekst odpowiedz sobie sam na kilka kluczowych pytań:

 

1. Czy czujesz się bezpiecznie przechodząc przez ulicę?
2. Jak bardzo przeszkadza ci huk silników i zapach spalin?
3. Ile chodników, lokalnych dróg i ulic jest rozjeżdżonych przez samochody?
4. Co czujesz słysząc, że kogoś z Twoich bliskich lub znajomych potrącił samochód?

Firma EKKOM Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej realizuje projekt pn.

„Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu szkoleniowego z zasad uspokajania ruchu w obszarach zabudowanych na drogach samorządowych”.

Wykonawca został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego.

Szkolenie jest adresowane do zarządców dróg samorządowych i organów zarządzających ruchem na drogach samorządowych.

Celem szkolenia jest edukacja w zakresie planowania, wdrażania oraz promowania zasad uspokajania ruchu na drogach publicznych za pomocą fizycznych środków technicznych.

Uspokojenie ruchu za pomocą fizycznych środków technicznych to zestaw rozwiązań planistycznych i inżynieryjnych, dzięki którym możliwa jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i łagodzenie uciążliwości transportu w połączeniu z harmonijnym kształtowaniem przestrzeni publicznej. W nowej perspektywie finansowej inwestycje obejmujące uspokojenie ruchu mają szanse na finansowanie z funduszy unijnych w ramach regionalnych programów operacyjnych oraz Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Program szkolenia będzie obejmował zasady, sposoby i zagadnienia projektowo-techniczne fizycznego uspokajania ruchu, a także cykl realizacji projektu, promowanie oraz ocenę skuteczności rozwiązań. Podczas wizyty na terenie szkoleniowym „Miasteczko Holenderskie” zostanie zademonstrowane funkcjonowanie środków uspokojenia ruchu w terenie.

Zajęcia w formie wykładów, warsztatów i studiów przypadków poprowadzą doświadczeni projektanci i inżynierowie ruchu.

Szkolenie odbędzie się w Puławach i będzie trwało pełne dwa dni (przyjazd poprzedniego dnia wieczorem).

Udział w szkoleniu wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem będzie całkowicie bezpłatny, jedynie dojazd uczestnicy zapewnią we własnym zakresie.  

Projekt przewiduje, że do końca listopada 2013 r. zostanie przeszkolonych ogółem do 150 samorządowców ze wszystkich 16 województw. Z każdego województwa w szkoleniu weźmie udział co najmniej osiem osób reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego z czterech powiatów. Po przeprowadzeniu koniecznych ustaleń z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej EKKOM Sp. z o.o. będzie rozsyłać zaproszenia do wybranych samorządów.

W Portalu będziemy zamieszczać dalsze aktualności na temat projektu.

Osoba kontaktowa: Krzysztof Jamrozik tel. 669 709 609, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.