Zakończyła się przebudowa zniszczonego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu drogi krajowej nr 88 w Gliwicach.

Wiadukt zostanie oddany do użytku po zakończeniu budowy nowego mostu nad Kłodnicą. To inwestycja realizowana w ramach budowy Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. – Jej zakończenie, a co za tym idzie przywrócenie ruchu na drodze krajowej nr 88, planowane jest pod koniec października. Termin ten jest jednak uzależniony od uzyskania pozwolenia na użytkowanie – informuje Danuta Żak, rzecznik prasowy DTŚ S.A.

Koszt przebudowy wiaduktu wyniósł 17 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało unijne dofinansowanie.
W ramach inwestycji wyburzono istniejącą płytę pomostową i wzmocniono stalową konstrukcję istniejącego obiektu. Wykorzystano do tego ponad 200 ton stali. Naprawione zostały fundamenty filarów, a teren pod obiektem – uporządkowany. Wybudowano odwodnienie wiaduktu i przebudowano przyczółki. Pod koniec marca 2014 r. zabetonowano ostatni segment płyty pomostowej, co umożliwiło przystąpienie do finalnego etapu remontu. Następnie ruszyły roboty wykończeniowe. Objęły one m.in. ułożenie izolacji i nawierzchni jezdni, montaż barier energochłonnych i budowę oświetlenia. Przebudowano dojazdy do obiektu. Efekt? Odnowiony wiadukt o zwiększonej nośności i pełnej przydatności użytkowej.

{gallery}stories/0_wiadomosci_drogowe/_zewnetrzne/DK-88{/gallery}

autor zdjęć: Łukasz Bakalarczyk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.