W 2013 roku prowadzone będą kolejne remonty dróg w Świętochłowicach. Ponadto powstanie kilka parkingów.

Po okresie zimowym wznowione zostaną prace na ul. Lazara. W ubiegłym roku na odcinku 140 metrów wymieniono tam nawierzchnię i rozpoczęto remont kolejnego fragmentu o długości niespełna 100 metrów. Łączny koszt tej inwestycji to około 200 tys. zł. Ponadto w kwietniu ma zakończyć się również remont ul. Brzozowej, której przebudowę rozpoczęto w 2011 roku.

W tegorocznym budżecie miasta zaplanowano duże projekty związane z poprawą infrastruktury. Jednym z nich jest trzeci etap przebudowy ulicy Chorzowskiej na odcinku od Placu Słowiańskiego do ul. Bukowego. W ubiegłym roku za 1,8 mln zł wyremontowano najbardziej zniszczony odcinek ul. Chorzowskiej - od granicy z Rudą Śląską do placu Słowiańskiego, gdzie wymieniona została podbudowa jezdni, krawężniki, a droga zyskała nową nawierzchnię. Rok wcześniej za prawie milion złotych podobne prace prowadzone były na odcinku od ul. Bieszczadzkiej do ul. Bukowego.

Remont kapitalny czeka też ul. Kubiny. Pod koniec wakacji mają rozpocząć się prace warte nawet kilka milionów złotych. Ich zakończenie planowane jest w 2014 roku.

W ramach remontów bieżących prowadzone będą także prace na ul. Bieszczadzkiej, na której wymieniona zostanie nawierzchnia i krawężniki oraz powstaną miejsca postojowe. W tym roku drogowcy będą pracować także na Wojska Polskiego – na fragmencie od ul. Nowej do ronda, na ul. Topolowej i na ul. Szpitalnej – od ul. Katowickiej do ul. Wyzwolenia. Nie zapomną też o naprawie nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej, na co miasto w tym roku przeznaczy około pół miliona złotych.

W budżecie zarezerwowane są również środki na budowę nowych miejsc parkingowych. Powstaną one w centrum oraz w dzielnicach Zgoda i Chropaczów. Najbardziej prawdopodobne lokalizacje to: ul. Bieszczadzka, Świerczewskiego, Kubiny oraz rejon ul. Sportowej. Parkingi powstaną też na ulicach Śląskiej i Węglowej.

Źródło: UM Świętochłowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.