Zbyt ciężkie tiry to jeden z głównych powodów powstawania kolein. Jak twierdzą drogowcy, jeden przeładowany tir niszczy drogę w takim samym stopniu, jakby przejechało nią kilka tysięcy samochodów osobowych.

Dlatego Jaworzno postanowiło walczyć z przewoźnikami, którzy łamią przepisy dotyczące ciężaru pojazdów i zakupiło system do ich ważenia.

- Aby ograniczyć ruch ciężki na lokalnych drogach, końcem ubiegłego roku nawiązaliśmy współpracę z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego i prowadziliśmy wspólne kontrole - wyjaśnia zastępca prezydenta Dariusz Starzycki. - Naszym celem jest zminimalizowanie ruchu ciężkiego na terenie miasta, w szczególności na drogach znajdujących się w poszczególnych dzielnicach.

Wyznaczono już miejsce, w którym będzie odbywała się szczegółowa kontrola i ważenie TIR-ów przejeżdżających przez Jaworzno. Do tego celu wykorzystana zostanie zatoka przy wyremontowanej ul. Grunwaldzkiej, w rejonie Parku im. Lotników Polskich na Osiedlu Stałym.

Przeprowadzono już także pierwsze próby zakupionego sprzętu. Są już pierwsi ukarani przewoźnicy, którzy złamali przepisy dotyczące ciężaru pojazdów.

Źródło: UM Jaworzno

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.