Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Sp. z o.o. INTERCOR z Zawiercia dokończy naprawę mostu w Mszanie w ciągu autostrady A1 za poprzedniego wykonawcę, firmę Alpine Bau. Wartość umowy zostanie w całości pokryta z zabezpieczonej na rzecz Skarbu Państwa gwarancji Alpine Bau.

Program naprawczy zostanie zrealizowany za kwotę 55,4 mln zł. W ramach naprawy obiektu zostanie wykonane m.in.: zamontowanie pod nim systemu kabli sprężających wspartych na dewiatorach – elementach kierunkujących ich trasę, zabetonowanie brakujących części obiektu, wykonie żeber usztywniających wewnątrz skrzynki obiektu, korekcja lin podtrzymujących obiekt, zamontowanie dylatacji i robocze obciążenie próbne obiektu. Zrealizowanie programu naprawczego jest pierwszym etapem dokończenia budowy mostu w Mszanie.

Przed oddaniem obiektu do użytku konieczne jest także m.in. wykonanie kap chodnikowych, barier energochłonnych, izolacji i nawierzchni. Jednak nowy wykonawca mostu oraz odcinka autostrady A1 Świerklany – Mszana zostanie wybrany w osobnym postępowaniu. Przetarg zostanie ogłoszony w drugiej połowie lipca br., a prace powinny ruszyć na przełomie września i października. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych do końca roku wszystkie roboty mogłyby zostać zakończone. Niezwłocznie po ich zakończeniu zostanie złożony wniosek do ŚWINB o wydanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie całego odcinka autostrady A1 od węzła Świerklany do węzła Mszana. Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu autostrady A1 na odcinku Świerklany–Gorzyczki bez ograniczeń to pierwsza połowa 2014 r.

Źródło: GDDKiA

Komentarze  
Guest
0 #1 Guest 2013-06-27 10:34
Ciekawe czy Alpine Bau odpuści sprawę
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.