30 października w godzinach popołudniowych będzie można przejechać drogą krajową nr 88 w Gliwicach.

Od dwóch lat odcinek drogi krajowej nr 88 – od zjazdu na ul. Pionierów do węzła w sąsiedztwie centrum handlowego „Arena” – był nieprzejezdny. W tym czasie przebudowano tam zniszczony wiadukt nad torami kolejowymi oraz wzniesiono nowy most nad rzeką Kłodnicą i budowaną Drogową Trasą Średnicową.

„Dekawka” zostanie otwarta przed dniem Wszystkich Świętych, kiedy ruch samochodowy jest szczególnie duży. Trasa główna DK nr 88 będzie przejezdna, ale niedostępne będą na razie połączenia z ul. Portową – trwa budowa łącznic.
Pomiędzy przebudowanym wiaduktem a nowym mostem Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach wyremontował dodatkowo fragment trasy, na którym przygotowano miejsca do ważenia ciężarówek.
 
Droga krajowa nr 88, czyli Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego, jest wytyczona na trasie z Bytomia do Strzelec Opolskich. Ma duże znaczenie dla komunikacji w Gliwicach, ponieważ - wraz z fragmentami autostrad A1 i A4 - jest częścią obwodnicy miasta.

{gallery}stories/0_wiadomosci_drogowe/_zewnetrzne/DK-88/DK88-otwarcie{/gallery}

autor zdjęć: Łukasz Bakalarczyk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.