W sobotę (5 kwietnia) rozpocznie się pierwszy etap modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Gliwickiej, na odcinku od przystanku tramwajowego „Lisa” do granicy miasta z Chorzowem.

W związku z rozpoczęciem prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

W sobotę i niedzielę (5-6 kwietnia) na czas zabudowy rozjazdów tymczasowych nastąpi całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego na ulicy Gliwickiej. W tym czasie zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza, kursująca na odcinku plac Wolność – Zajezdnia Chorzów - Batory.

Od poniedziałku (7 kwietnia) na odcinku od ulicy Wiśniowej do ulicy Badury ruch tramwajowy będzie się odbywał wahadłowo po jednym torze. Lokalizacja przystanków tramwajowych nie ulegnie zmianie.

Od soboty (5 kwietnia) ruch samochodowy na odcinku ulicy Gliwickiej od skrzyżowania z ulicą Wiśniową do ulicy Badury będzie odbywał się jednym pasem w kierunku Chorzowa. Kierowcy jadący od Chorzowa w kierunku Katowic będą musieli poruszać się objazdem wyznaczonym przez DTŚ. Skrzyżowanie ulic Gliwickiej oraz Jana Pawła w pierwszym etapie prac będzie przejezdne – zachowane zostaną prawoskrętny.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około 4 miesiące.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.