We wtorek (18 czerwca) w Katowicach rozpoczną się prace remontowe na al. Korfantego w ramach 2. etapu przebudowy strefy Rondo-Rynek. Prace te spowodują zmiany w organizacji ruchu w tej części śródmieścia.

W związku z tym:

- zostanie przywrócony przejazd przez torowisko łączący ul. Moniuszki z ul. Mickiewicza

-  wschodnia część al. Korfantego (w kierunku Ronda) zostanie zawężona do jednego pasa jezdni (przy torowisku). Prowadzone będą tam prace remontowe pozostałych pasów i przystanku autobusowego przy Delikatesach. W związku z tym przystanek przy Delikatesach zostanie przeniesiony w kierunku Ronda na miejsca parkingowe w pobliżu Pomnika Powstańców Śląskich. Nowy przystanek zostanie przystosowany do obsługi pasażerów i będzie obsługiwał autobusy KZK GOP, PKM Jaworzno i MZK Tychy.

- zachodnia część al. Korfantego (w kierunku Rynku) zostanie zawężona do jednego pasa jezdni (przy torowisku) na odcinku od Ronda do BWA. Zostanie zachowany obecny dojazd do Superjednostki i budynków przy al. Korfantego 2 i 8.

- tymczasowy przystanek "Katowice-Rondo" na wysokości Superjednostki zostanie zlikwidowany. Przystanek ten powstał w wyniku wcześniejszego zamknięcia przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Mickiewicza. Po przywróceniu przejazdu przez torowisko ten przystanek przestaje mieć rację bytu.

- utrzymane zostaną przystanki na zachodniej części al. Korfantego przy biurowcu Korfantego 2 (Separator).

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca września br.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.