Od wtorku, 9 września, kierowcy poruszający się ulicą Chorzowską w Katowicach na wysokości Parku Chorzowskiego mogą się spodziewać czasowych utrudnień w ruchu drogowym. Potrwają one do 23 września br.

Powodem planowanych zmian są prowadzone w tym miejscu prace budowlane związane z modernizacją torowiska tramwajowego w Katowicach, od Wesołego Miasteczka do pętli Zachodniej przy Stadionie Śląskim. W tym czasie będą prowadzone prace związane z układaniem obrzeża torowiska oraz profilowaniem skarpy.

Przez dwa najbliższe tygodnie z ruchu drogowego zostanie wyłączony prawy pas jezdni na ulicy Chorzowskiej, na odcinku od przejścia podziemnego przy przystanku tramwajowym „WPKiW Wejście Główne” do Wjazdu Głównego do Parku Śląskiego. Ruch będzie odbywał się lewym pasem jezdni.

Prace dotyczące modernizacji torowisk tramwajowych w Katowicach i Chorzowie, na zlecenie Tramwajów Śląskich, prowadzi Skanska. Wartość projektu to ponad 8,5 mln zł netto. Prace zakończą się w grudniu tego roku.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: Skanska

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.