Dziś w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczynają się modernizacje kilku odcinków dróg. Roboty rozpoczynają się od ulicy Wroniej.

Drogowcy rozpoczną remont na odcinku od pętli autobusowej do Urzędu Skarbowego. Prace obejmą zerwanie zniszczonej nawierzchni i położenie nowego asfaltu. Ruch na tym odcinku odbywać się będzie wahadłowo.

Zakończenie prac zaplanowano na środę (3.07). Po wykonaniu tej modernizacji drogowcy przeniosą się na ulice Wojska Polskiego oraz Toruńską.

- Zakończyły się już prace ziemne związane z wykonaniem przyłączy na ulicach Rwańskiej i Rycerskiej, dlatego już niedługo przystąpimy do zerwania dotychczasowej i położenia nowej nawierzchni na ulicy Wojska Polskiego od ulicy Toruńskiej do placu Czarnieckiego, a także na całej ulicy Toruńskiej – wyjaśniają urzędnicy.

Na ulicy Wojska Polskiego oraz Toruńskiej modernizacje się nie skończą. Kolejne będą ulice: Wysoka, Hutnicza, Kostromska (od Belzackiej do al. Sikorskiego), przedłużenie ul. Zamenhofa (za D.H. Merkury) oraz ulica vis-a-vis pętli autobusowej na Słowackiego. Tutaj też pojawią się nowe dywaniki asfaltowe.

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta trwają kolejne przetargi, których rozstrzygnięcie nastąpi w pierwszej połowie lipca.

Odnowione zostaną ulice:
- Armii Krajowej - jezdnia zachodnia - od Wojska Polskiego do Piłsudskiego i dalej al. Piłsudskiego (jezdnia południowa) do torów PKP,
- Poprzeczna,
- Częstochowska (od ul. Górnej do ul. Dmowskiego),
- droga łącząca ul. Sienkiewicza z ul. Targową na wysokości Hali Targowej,
- Modrzewskiego (od ul. Konopnickiej do ul. Reja),
- Dmowskiego (od ul. Żelaznej do ul. Złotej),
- Matejki (od ul. Rejtana do ul. Słowackiego)   
- Kościelna (od ul. Polnej do ul. Szkolnej),
- Daniłowskiego (od ul. Polnej do ul. Szkolnej),
- Parkowa (od posesji nr 32 do ul. Wiosennej),
- Sygietyńskiego,  
- Tuwima,
- Folwarczna (wlot w ul. Sikorskiego),
- Jerozolimska (od ul. Geodezyjnej do ul. Rzemieślniczej),
- Michałowska (od ul. Szarej do ul. Rolniczej),
- Przemysłowa (na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Południowej).

2013 rok będzie rekordowy pod względem wydatków na remonty i modernizacje piotrkowskich ulic. W budżecie miasta zaplanowano wydać na ten cel 25 mln zł. Dla porównania w 2012 roku było to - 11,2 mln zł, a rok wcześniej - 17,2 mln zł.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.