Modernizacja ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej, od Wojska Polskiego do Grota-Roweckiego, zbliża się do końca. Na skrzyżowaniu POW z ul. Grota Roweckiego położony już został asfalt. wykonawcy pozostało wymalowanie pasów.

Mimo kończącego się remontu nie będzie można jeszcze jeździć po ulicy. Zakończenie prac pozwoli na rozpoczęcie procedury odbioru inwestycji. Dopiero po wydaniu pozwolenia na użytkowanie przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, będzie można otworzyć ulicę dla ruchu. Otwarcie ul. POW może nastąpić w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Roboty drugiego etapu przebudowy ulicy POW, tj. od Grota-Roweckiego do Słowackiego, rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym roku i potrwają do 30 września. Zakres będzie praktycznie identyczny, jak na pierwszym modernizowanym odcinku POW.

Inwestycja całkowicie zmieni układ drogowy tej ulicy, m.in. z pasa rozdzielającego pasy jezdni znikną miejsca parkingowe. Zostaną one przeniesione zarówno na wschodnią, jak i zachodnią stronę ulicy POW. Całość inwestycji zwieńczy umieszczenie elementów małej architektury, na które złożą się m.in. ławki parkowe, murek, kamień milowy oraz wiaty przystankowe.

Prace wykonuje konsorcjum piotrkowskich firm: PEUK S.A. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych. Koszt modernizacji to ponad 6,5 mln zł. Inwestycja wykonywana jest w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur – etap II”, na realizację którego magistrat pozyskał 17,17 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.