Miasto Gdańsk oraz Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA) organizują w dniach 12-13 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo Czwarty Kongres Mobilności Aktywnej.

Wydarzenie ma na celu wykorzystanie doświadczenia miast, regionów i krajów osiągających największe sukcesy w utrzymywaniu wysokiej jakości życia dzięki przyjęciu odpowiednich zasad kształtowania rozwoju lokalnego, przy jak najpełniejszym wykorzystaniu potencjału aktywnych form mobilności, czyli jazdy na rowerze lub chodzenia pieszo.

Ważnym elementem tegorocznej edycji będzie zwrócenie uwagi na kwestie uspokajania ruchu zmotoryzowanych w miastach: rozszerzanie zasięgu stref zamieszkania i stref ograniczenia prędkości do 30 km/godzinę oraz docenienie działań wyjaśniających i promujących korzyści wynikające ze stosowania takich rozwiązań.

Nie jest to jedyna inicjatywa organizatorów Kongresu. Ogłoszony został też konkurs fotograficzny o tematyce rowerowej. Zdjęcia mogą przedstawiać wydarzenia, ludzi czy inny rowerowy motyw. Nagrodą w konkursie jest oczywiście rower.

Zasady konkursu:

1. Konkurs prowadzony jest na stronie internetowej www.kongresmobilnosci.pl.
2. Zdjęcia należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu kontaktowego.
2. Prace można nadsyłać do 8 września 2013 r.
3. Fotografie muszą odpowiadać tematyce konkursu.
4. Fotografie należy podpisać - tytułem pod jakim praca ma być publikowana w galerii konkursowej.
5. Każda osoba może przysłać do pięciu prac.
6. Fotografie muszą być zapisane w plikach JPEG, o objętości nie przekraczającej 250 kB.
7. Maksymalne rozmiary zdjęcia to 800 pikseli na szerokość i 600 pikseli na wysokość, a minimalne to 300 pikseli w każdym z wymiarów.
8. Wysłanie zdjęcia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
9. Pierwszy etap konkursu odbywa się jeszcze przed publikacją prac. W galerii konkursowej prezentowane będą prace zakwalifikowane do drugiego etapu.
10. W galerii konkursowej publikowane zdjęcia będę podpisane tytułem oraz imieniem i nazwiskiem autora.

Źródło: www.kongresmobilnosci.pl

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.