Oferty na kontynuację projektu i budowy odcinka autostrady A1 Stryków-Tuszyn zostały otwarte. Odcinek został podzielony na trzy zadania.

Na zadanie I, od węzła Łódź Północ do kilometra 310+000, spośród 6 złożonych ofert, najtańsza na kwotę 339,6 mln zł wpłynęła od konsorcjum firm Strabag i Budimex.

Na zadanie II, od kilometra 310+000 do kilometra 321+010, wpłynęło 5 ofert. Najtańszą na kwotę 360,7 mln zł złożyła firma Mota-Engil.

Zadanie III to odcinek od kilometra 320+010 do kilometra 335+937,65 (bez odcinka 322+150 - 324+950), wpłynęło 6 ofert, a najtańszą na kwotę 327 mln zł złożyło konsorcjum firm Budimex i Strabag.

Kolejnym etapem będzie sprawdzenie kosztorysów oraz weryfikacja ofert pod względem finansowym, formalno-prawnym i merytorycznym.

Nowy wykonawca będzie miał 22 miesiące (wraz z okresami zimowymi) na dokończenie projektu i budowy autostrady A1 od węzła Łódź Północ do węzła Tuszyn od chwili podpisania umowy.

Źródło: GDDKiA

Komentarze  
enrico
0 #1 enrico 2014-06-10 17:15
Nareszcie -coś się ruszyło w tej kwestii!! Ale należało napisać- kiedy zakonczą tę procedurę i kiedy nastąpi podpisanie Umowy. Bo to determinuje termin- zakończenia budowy i oddania do ruchu tego najpilniejszego teraz odcinka autostrady w Polsce! Dopiero wtedy- nastąpi radykalne zwiększenie przepustowości A1- tranzytu z południa na północ Polski (i odwrotnie). Zakończenie budowy tej Wschodniej Obwodnicy Łodzi-jest najbardziej zasadną koniecznością!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.