W ciągu najbliższych dni zakończą się dwa remonty torowisk. Wraz z przywracaniem komunikacji tramwajowej, wprowadzane będą też wzmocnienia kursów.

Już od soboty (4 października) tramwaje powrócą na ulicę Limanowskiego. Natomiast od 11 października do ruchu zostanie włączona ulica Na Zjeździe.

– Dzięki temu pasażerowie jeżdżący do południowych dzielnic miasta zyskają nie tylko komunikację tramwajową w normalnym układzie. Wzmacniamy też częstotliwość kursowania, wydłużamy godziny szczytu komunikacyjnego – zapowiada Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

2 i 3 października dodatkowe autobusy kursują w godzinach szczytu na liniach 129, 139 i 159.

4 października wzmocnienia zostaną wprowadzone na kilkunastu innych liniach. Również od 4 października zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 504 pomiędzy stadionem Cracovia a Centrum Jana Pawła II. W planach jest też udostępnienie nowej linii aglomeracyjnej 224, którą do Centrum Jana Pawła II będzie można dojechać z Wieliczki.

W poniedziałek (6 października) na trasy wyjadą także linie wspomagające: 429 i 439.

Pasażerowie tramwajów na zwiększenie liczby kursów muszą poczekać do 11 października. Wtedy godziny popołudniowego szczytu komunikacyjnego zostaną wydłużone na kilku liniach tramwajowych.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.