W sobotę (5 kwietnia) między rondem Mogilskim a placem Centralnym wprowadzona zostanie kolejna czasowa zmiana organizacji ruchu. Jej wprowadzenie ma związek z postępem robót i jest niezbędne do zakończenia prac między rondem Mogilskim a rondem Czyżyńskim do końca sierpnia tego roku.

Najistotniejszą zmianą jest wyłączenie z ruchu samochodowego części relacji na rondzie Czyżyńskim. Zmieni się również organizacja transportu zbiorowego, w tym trasy autobusów zastępczych.

Ruch dwukierunkowy po jezdni północnej obowiązywał będzie od ul. Wysockiej do ul. Marii Dąbrowskiej. Dalszy odcinek al. Jana Pawła II prowadzący do ronda Czyżyńskiego będzie wyłączony z ruchu. Oznacza to konieczność kontynuacji jazdy w kierunku np. pl. Centralnego poprzez rondo Kocmyrzowskie (przez ul. Marii Dąbrowskiej - Bieńczycka).

Na samym rondzie Czyżyńskim dla ruchu samochodowego dostępne będą tylko dwie relacje. Pojazdy jadące al. Pokoju będą mogły przejechać na wprost (w kierunku ronda Kocmyrzowskiego) lub skręcić w prawo (w kierunku pl. Centralnego). Pojazdy jadące al. Jana Pawła II od pl. Centralnego będą mogły skręcić na rondzie jedynie w prawo (w kierunku ronda Kocmyrzowskiego). Inne relacje nie będą dostępne (również przejazd na wprost od ronda Kocmyrzowskiego w kierunku al. Pokoju. Ruch tramwajowy na rondzie będzie odbywał się bez zmian.

Na odcinku od ronda Czyżyńskiego do placu Centralnego ruch będzie odbywał się jedną jezdnią w obu kierunkach (czyli bez zmian do stanu obecnego).

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.