W Tychach na odcinkach remontowanej drogi krajowej nr 1 o łącznej długości 2,7 km jeszcze przed zimą mają zostać wyłożone dwie z trzech warstw bitumicznych nawierzchni - podbudowa zasadnicza i warstwa wiążąca.

Jeszcze w listopadzie nową nawierzchnie zyska odcinek od granicy lasu do węzła z S1. Na drugim odcinku - od węzła Piłsudskiego do mostu nad rzeką Gostynką, asfalt będzie wykładany na przełomie listopada i grudnia. Pozwoli to na przełożenie ruchu, tak by w sezonie zimowym wykonawca (Polimex Mostostal S.A.) mógł przystąpić do rozbiórki czynnej obecnie jezdni.

Dotychczas asfalt wylano na krótkim odcinku próbnym pomiędzy ul. Przemysłową a węzłem Piłsudskiego oraz na wyjeździe z al. Piłsudskiego na DK 1 w kierunku Bielska-Białej. Ponieważ zastosowana tam masa spełnia założone parametry, warstwy bitumiczne mogą zostać ułożone także w innych miejscach.

W rejonie gdzie ma powstać nowy wiadukt nad al. Niepodległości wykonano pierwszy etap nasypu. Teraz po obu stronach trwa budowa ściany oporowej. Do końca roku powinny zostać postawione trzy podpory przyszłego wiaduktu dla jednej jezdni obiektu (obiekt dwujezdniowy).

Ponadto jeszcze w tym roku ma zakończyć się przebudowa jednej nitki wiaduktu nad torami PKP oraz budowa wschodniej części przejścia podziemnego w rejonie ul. Edukacji. W planach jest jeszcze utworzenie drogi tymczasowej w rejonie ul. Przemysłowej. Wówczas roboty przy budowie kolejnego, trzeciego przejścia podziemnego będą mogły być prowadzone jednocześnie po obu stronach drogi. 

Źródło: MZUiM Tychy

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.