Kończą się prace na przebudowywanej ul. Uniwersyteckiej w Łodzi, która w przyszłości zostanie połączona z budowaną ul. Nowotargową. Od soboty 11 października oddana zostanie do użytku zachodnia jezdnia ul. Uniwersyteckiej (prace na jezdni wschodniej zakończyły się w sierpniu).

Zgodnie z harmonogramem rozpoczną się prace przy budowie nowego wlotu ul. Nowotargowej po południowej stronie ul. Narutowicza. Spowoduje to wprowadzenie od soboty 11 października niewielkich utrudnień - zawężenia na odcinku ok. 100 m na wysokości skrzyżowania z ul. Uniwersytecką. Ruch pieszych odbywać się będzie wyłącznie po północnej stronie ul. Narutowicza. Planowany termin zakończenia robót to początek listopada.
 
W weekend 11-12 października będzie jeszcze jedna zmiana w tej okolicy. Łódzka Spółka Infrastrukturalna w trybie pilnym musi wykonać prace wodociągowe na ul. Jaracza przy skrzyżowaniu z ul. Uniwersytecką. Fragment ul. Jaracza przy skrzyżowaniu będzie nieprzejezdny – kierowcy nie będą mogli wjechać w nią od ul. Uniwersyteckiej. Natomiast jadących ul. Jaracza od ul. Wierzbowej będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo lub w prawo w ul. Uniwersytecką. Na czas prac odcinek ul. Jaracza od pl. Dąbrowskiego w kierunku ul. Uniwersyteckiej będzie dwukierunkowy.

Prace w sobotę i niedzielę (11-12 października) spowodują niewielkie zmiany tras autobusów kursujących w tym rejonie.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: ZDiT w Łodzi

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.