Po przebudowie DW nr 239 w Gródku (powiat świecki) rozpocznie się drugi etap tej inwestycji. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zabezpieczył środki na modernizację trasy łączącej gminę Drzycim ze Świeciem i planowaną trasą S5. Przebudowany zostanie odcinek w kierunku Krąplewic, a także most nad kanałem biegnącym do elektrowni. Pierwsze prace ruszą 28 lipca.

W ubiegłym roku przebudowany został blisko 2-kilometrowy odcinek tej trasy przebiegający przez miejscowość Gródek oraz w kierunku elektrowni wodnej. W praktyce powstała tam od podstaw nowa droga. Przy drodze dobudowano chodniki, ścieżkę rowerową, wymieniono oznakowanie, zainstalowano bariery sprężyste na łukach i wzdłuż skarp, odnowiono oznakowanie.

- W tym roku zamierzamy zrealizować kolejny etap prac. Przebudujemy następny 2-kilometrowy fragment pomiędzy Krąplewicami i Gródkiem. Zakładamy, że roboty będą tam prowadzone stosunkowo szybko. To teren leśny, bez zabudowy. Droga musi otrzymać nową podbudowę, która zapewni odpowiednią nośność. Jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów. Odnowione zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Uporządkowane zostaną pobocza - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Wraz z odnową tego odcinka zaplanowano także przebudowę mostu na kanale prowadzącym do elektrowni wodnej. Projekt zakłada między innymi poszerzenie przeprawy do 6 metrów oraz zwiększenie jej nośności. Nowy most ma należeć do klasy B, czyli dopuszczać ruch pojazdów o masie całkowitej 40 ton. W trakcie prac kierowcy będą musieli korzystać z objazdu wytyczonego przez miejscowość Żur. Inwestycja kosztuje 1,7 mln zł. Prace na moście zakończą się na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.