Po 26 latach nieobecności tramwaje znów będą obsługiwać nocnych pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie. Dwie linie pojawią się już 28 września. Na zmiany przygotować się też trzeba przy głównym punkcie przesiadkowym, czyli Dworcu Głównym.

Tramwajowe linie nocne (numer 64 i 69) pierwszy raz na swoje trasy wyjadą nocą z piątku na sobotę (28/29 września). Kursować będą z częstotliwością co 30 minut. Pierwsza z linii - 64 - połączy Bronowice Małe z Placem Centralnym. Z kolei tramwaj nr 69 będzie jeździł między Nowym Bieżanowem a Krowodrzą Górka.

Zespół przystanków Dworzec Główny wciąż będzie pełnił rolę głównego punktu przesiadkowego. Autobusy i tramwaje będą dojeżdżać do tego węzła o każdej pełnej godzinie i pięć minut czekać na swoich pasażerów. Aby przesiadki były bardziej bezpieczne i wygodne końcówka ul. Lubicz (przy skrzyżowaniu z ul. Pawią) będzie wyłączona z ruchu samochodowego.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.