Pod koniec 2015 roku ma być gotowy największy most w Rzeszowie. Powstanie też nowa droga łącząca ul. Rzecha z Lubelską. Inwestycja ma kosztować 170 mln zł.

Za projekt i budowę jest odpowiedzialna firma Bilfinger Infrastructure S.A. – To będzie jedna z największych i najdroższych inwestycji w Rzeszowie. Zależało nam, aby most był efektowny i jestem przekonany, że będzie się podobał mieszkańcom – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Ferenc.

Sam most będzie miał długość ponad 400 metrów i szerokość prawie 30 metrów. Jego pylon będzie sięgał prawie 110 metrów. Będzie miał również ciekawe podświetlenie. Z kolei nowa droga, z czterema pasami ruchu, będzie mieć długość 2,5 km. Dodatkowo zostanie tez wybudowana kanalizacja i infrastruktura techniczna. Nad ulicą Wioślarską zostanie wybudowany wiadukt, a na skrzyżowaniu nowej drogi z ul. Lubelską powstanie rondo.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.