Od czwartku kierowcy mogą korzystać z obwodnicy Stawisk na Podlasiu, w ciągu planowanej drogi ekspresowej S 61 Łomża - Augustów - Budzisko. Dzięki niej ruch tranzytowy z Litwy w stronę Warszawy zostanie wyprowadzony z centrum tej miejscowości, przez którą trzy lata temu (GPR 2010) przejeżdżało 8600 pojazdów (średnio na dobę).
Obwodnica powstała w niespełna półtora roku za 141 mln. zł - tyle ostatecznie kosztował kontrakt na roboty budowlane. Dofinansowanie unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej) wyniosło 34,2 mln. zł. Droga ma 6,5 km. długości, omija miejscowość Stawiski od zachodu i północnego-zachodu, przewidziana jest na obciążenie 115 kN/oś i ma kategorię KR6 (ruch bardzo ciężki).

 

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.