11 lutego została otwarta obwodnica Nowego Kisielina, która łączy drogi wojewódzkie nr 279 i 282. Prawie 4-kilometrowa obwodnica przyczyni się do usprawnienia ruchu. Zapewni ponadto poprawę dostępności komunikacyjnej gminy, przy równoczesnym podniesieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- To niezbędna inwestycja w zakresie poprawy infrastruktury transportowej dla Lubuskiego Parku Naukowo-Technologicznego - mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Polak. – Poprawi także dostępność komunikacyjną w regionie, bo droga poprowadzi do mostu w Milsku, którego budowa znalazła się na liście kluczowych inwestycji dla regionu do 2020 roku – podkreśliła marszałek.

Projekt polegał na budowie obwodnicy miejscowości Stary i Nowy Kisielin. Wybudowano m.in. dwa  średnie ronda na włączeniach do istniejących dróg wojewódzkich nr 279 i 282 oraz rondo na trasie obejścia z lokalizacjami dostosowanymi do planów zagospodarowania Parku Technologicznego i Strefy Ekonomicznej.

Ponadto projekt objął m.in. budowę:
- wiaduktu kolejowego nad linią kolejową nr 273 Szczecin – Wrocław,
- przejazdu gospodarczego PG-1 nad drogą wewnętrzną,
- szeregu dróg obsługujących tereny przyległe do trasy obejścia,
- chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych w rejonach rond,
- przepustów zapewniających sprawne odwodnienie drogi oraz terenów do niej przylegających,
- przepustów na istniejących ciekach melioracyjnych z nieznaczną regulacją tych cieków,
- odcinków kanalizacji deszczowej w rejonach rond oraz wiaduktu kolejowego,
- zbiornika retencyjno-odparowującego,
- zjazdów z dróg obsługujących na przyległe działki,
- drogowych barier ochronnych, oświetlenia na rondach i na skrzyżowaniu skanalizowanym.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 39,7 mln zł, natomiast wysokość przyznanego dofinansowania z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to około 32,6 mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.