Dziś w godzinach popołudniowych otwarta zostanie pierwsza część Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach prowadząca od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej (odcinek G1).

Oddanie do użytku tego odcinka o długości 2,8 km ma duże znaczenie nie tylko dla mieszkańców Gliwic, ale całego regionu. Na trasie powstały kolejne dwa węzły DTŚ – połączenie z ul. Kujawską, a przede wszystkim węzeł z autostradą A1 – największy na całej trasie wiodącej od Katowic. Jest on zlokalizowany w pobliżu węzła Gliwice Sośnica, na którym autostrada A1 krzyżuje się z autostradą A4.

Drogowa Trasa Średnicowa ułatwia kierowcom wygodny i szybki dojazd do centrów kilku dużych miast, w tym do stolicy województwa. Łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Ma w przeważającej części po trzy pasy ruchu w każdą stronę i bezkolizyjne wjazdy. Ułatwia przemieszczanie się od miasta do miasta, ale podnosi też atrakcyjność inwestycyjną pobliskich terenów.

Po otwarciu pierwszej części średnicówki w Gliwicach, trasa będzie mieć już łącznie około 26 km długości. Druga i ostatnia część DTŚ w Gliwicach jest w trakcie budowy, a zakończenie prac jest planowane na koniec 2015 roku.

{gallery}stories/0_wiadomosci_drogowe/_zewnetrzne/DTS/DTS-G1{/gallery}
autor zdjęć: Łukasz Bakalarczyk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.