W sobotę (10 listopada), po dwóch latach budowy, zostanie otwarta wschodnia obwodnica Przemyśla. Całkowita wartość projektu „Budowa wschodniej drogi obwodowej miasta Przemyśla łączącej drogę krajową nr 77 z drogą krajową nr 28” to 250 milionów zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych nieznacznie przekroczyło 187 mln zł.

Budowa rozpoczęła się 15 października 2010 roku. Przez dwa lata powstały prawie cztery kilometry nowej drogi, nowe wiadukty, przejścia podziemne, oświetlenie dróg i most nad Sanem.

Nowe drogi i obiekty mają już patronów. Most otrzymał nazwę Brama Przemyska. Odcinek obwodnicy, który prowadzi od mostu na zachód, to teraz aleja Wolności. Z Bramy Przemyskiej na wschód kierowcy pojadą aleją Solidarności. Są też ulice Bystrzyckich, Zadwórzańska, wiadukty Zbigniewa Chabasiewicza i Księdza ppłk Władysława Deca, a dwa nowe ronda to Rondo Ofiar Wołynia i Rondo Kresowian.

Źródło: UM Przemyśl

Komentarze  
Miki
0 #1 Miki 2012-11-11 01:06
Warto zobaczyć:
http://www.youtube.com/watch?v=ig4gLKgYMyA
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.