Z piątku na sobotę (23 na 24 sierpnia) dla ruchu samochodowego zostanie udostępniona część Węzła Żelazna - przejazd od alei IX Wieków Kielc przez część ronda Gustawa Herlinga-Grudzińskiego do ulicy 1 Maja.

Nowym wiaduktem można będzie się kierować na wprost na Herby, skręcić w ulicę Jagiellońską, albo w nową ulicę Przemysława Gosiewskiego i dojechać do Żelaznej. Ruch przez wiadukt zostanie puszczony obiema jezdniami, ale tylko jednym pasem w każdym kierunku. Drogowcy kładą w tym tygodniu ostatnią warstwę asfaltu.

Nie będzie można jeszcze dostać się ul. Przemysława Gosiewskiego, pod nowym wiaduktem do węzła Skrzetle. Tu jezdnia nie jest jeszcze gotowa. Być może otwarta zostanie na przełomie sierpnia i września.

Z piątku na sobotę dla ruchu zostanie zamknięta ulica Czarnowska. Wykonawca dokończy jej przebudowę.

Budowa węzła drogowego u zbiegu ulic: Żelaznej, 1 Maja, Zagnańskiej wraz z przebudową Ronda im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego to jedno z pięciu zadań projektu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym". Inwestycja realizowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Źródło: UM Kielce

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.