Ulica Farna to pierwsza uliczka piotrkowskiego Starego Miasta, która przeszła modernizację w ramach drugiego etapu projektu Trakt Wielu Kultur. Już niedługo dołączy do niej kolejna, ponieważ bardzo zaawansowane prace toczą się na ulicy Rycerskiej.

Modernizacja ulicy Rycerskiej rozpoczęła się pod koniec maja. W ramach modernizacji wyremontowano kanał sanitarny wraz z przyłączami oraz wymieniono wodociąg. Na całej długości ulicy drogowcy ułożyli już także nawierzchnię z kostki brukowej. Inwestycję zakończy umieszczenie elementów małej architektury. Podobnie, jak na pozostałych uliczkach Starego Miasta, pojawią się stylowe latarnie oraz stalowo-żeliwne kosze uliczne. Dodatkowo zasadzona zostanie także zieleń.

Inwestycję wykonuje firma PEUK S.A., a koszt remontu ulicy Rycerskiej to ponad 678 tys. zł.

***

Modernizacja ulicy Rycerskiej realizowana jest w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur – etap II”, na realizację którego magistrat pozyskał 17,17 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.