GDDKiA zakłada, że istniejąca sieć drogowa powiększy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy o 271 kilometrów nowych dróg szybkiego ruchu, w tym o 101 kilometrów nowych autostrad.

Plan na najbliższy kwartał to oddanie 80 kilometrów autostrady A1 na północ od Łodzi, 21 kilometrów autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu A2 oraz 170 km dróg ekspresowych:
- S7 Kalsk - Miłomłyn,
- S8 Rawa Mazowiecka - granica województwa łódzkiego,
- S8 obwodnica Zambrowa i Wiśniewa,
- S8 Wrocław - Oleśnica,
- S8 Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka,
- S11 Budowa Zachodniej Obwodnicy Poznania Etap IIa Złotkowo-Rokietnica,
- S19 Stobierna - Rzeszów.

W pierwszym półroczu br. sieć dróg krajowych zwiększyła się o blisko 190 kilometrów tras szybkiego ruchu: 120 km autostrad i ponad 68 km dróg ekspresowych. Kierowcy mogą jeździć już chociażby odcinkiem autostrady A2 z Łodzi do Warszawy, A1 od Zabrza do Pyrzowic, częścią Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11, pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Dąbrówka, drogą ekspresową S5 Poznań - Gniezno, drogą ekspresową S1 Pyrzowice - Lotnisko, droga ekspresową S7 Gdańsk(A1) - Koszwały (Południowa Obwodnica Miasta Gdańska).

Źródło: GDDKiA

Komentarze  
Gość
0 #1 Gość 2012-08-06 16:22
Ambitne plany, a co z zapomnianą południową nitką A18 od Olszyny do Krzyżowej?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.