W czasie trwającej w tym roku 5 dni akcji Znicz, na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych, ujawnili 1837 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości.

Tegoroczna akcja Znicz rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października i trwała do niedzieli, 4 listopada. Udział w niej wzięło około 10 tysięcy funkcjonariuszy.

W ciągu tych pięciu dni na drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób. W zeszłym roku, w czasie trwającej również 5 dni akcji „Znicz” doszło do 464 wypadków, w których śmierć poniosło aż 51 osób. Również rannych w wypadkach było w tym roku nieco mniej - 557. W zeszłym roku - 592.

Źródło: KGP

Komentarze  
Guest
0 #1 Guest 2012-11-06 12:42
Dokładna liczba zabitych będzie znana na początku grudnia, bo zabity to osoba zmarła w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku w ciągu 30 dni od zaistnienia wypadku. Warto pozyskac od KGP zweryfikowane dane ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.